Kanonada Srbije na startu juniorskog SP u Beogradu

Reprezentacija Srbije je očekivano ubedljivom pobedom počela učešće na 19. Svetskom juniorskom prvenstvu (do 20 godina) u Beogradu.
Puleni Vladimira Vujasinovića su savladali Argentinu sa 25:6 (8:1, 8:0, 5:2, 4:3)

Posle ubedljivih 16:1 u prvom poluvremenu, reprezentacija Srbije je dva minuta pre kraja treće četvrtine prvi put stigla do prednosti od 19 golova razlike (21:2). U završnici su branioci titule popustili u ritmu u napadu, pa su na kraju i slavili i sa devetnaest golova viška.

U nedelju je reprezentacija Srbije slobodna,a u ponedeljak se sastaje sa Novim Zelandom.

Prvenstvo su otvorili Vanja Udovičić, ministar omladine i sporta, i Milorad Krivokapić, predsednik Vaterpolo saveza Srbije

Argentina – Srbija 6:25 (1:8, 0:8, 2:5, 3:4)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Gledalaca 250. Sudije: Kirjanis i Safabakš. Igrač više: Srbija 9 (8), Argentina 2 (1).

Srbija: Filipović, Tankosić, Tomić 1, Lukić 4, Vučinić 4, Gvozdanović 2, Drašović 2, Toholj 2, Janković, Radojević 4, Radonjić 4, Velkić 2, Belopavlović.

Argentina: C. Fasundo, G. Fasundo, Tomas, Felipe, Franko, M. Gudo, P. Gudo 2, Kamnasio 1, Provenzano 3, Antunes, Petroćeli, Salas.