Juniori Srbije silni i protiv Kine

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je još jednu ubedljivu pobedu na Svetskom prvenstvu u Beogradu.

U trećem kolu grupne faze, a u svojoj drugoj utakmici, Srbija je deklasirala Kinu rezultatom 27:4 i tako se vratila na čelo tabele u grupi B. Sutra će ekipa selektora Vladimira Vujasinovića igrati protiv Novog Zelanda, a dan kasnije će se sastati sa Australijom, koja takođe ima maksimalan učinak. Pitanje pobednika, kao i pre dva protiv Argentine, nije se postavljalo.

Srbija je nametnula jak ritam i konstantno je uvećavala prednost. Već posle tri i po minuta bilo je 5:0, a zatim je najbolji igrač Kine, centar Beiji Vang, postigao dva gola do kraja prvog perioda. Nastavila je razlika da raste i na poluvremenu je bilo 13:3. U poslednje dve četvrtine Srbija je postigla po sedam golova, za novu ubedljivu pobedu.

Najefikasniji je bio Ivan Gvozdanović sa pet golova, dok su po četiri dodali Nebojša Toholj i Filip Radojević, a po tri Veljko Tankosić i Nikola Radonjić.

Srbija – Kina 27:4 (7:2, 6:1, 7:1, 7:0)

Bazen „Milan Gale Muškatirović“. Gledalaca 100. Sudije: Marej i Volc. Igrač više: Srbija 4 (4), Kina 3 (3).

Srbija: Filipović, Tankosić 3, Tomić 2, Lukić 2, Vučinić, Gvozdanović 5, Drašović 2, Toholj 4, Janković 1, Radojević 4, Radonjić 3, Velkić 1, Belopavlović. Selektor: Vujasinović.

Kina: Junjung, Beji 2, Jinpeng, Juntan, Hingmeng, Rongun 1, Ji, Jingji 1, Huliang, Dingsong, Či, Boren, Linfeng. Selektor: Jie.