Srbiji bronza na SP za juniore

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom juniorskom prvenstvu (igrači do 20 godina) koje je večeras završeno u Beogradu.

U uzbudljivoj, borbenoj utakmici za treće mesto Srbija je pobedila izuzetno kvalitetantim Mađarske 12:11. Prve dve četvrtine naš tim je pred prepunim tribinama odigrao odlično. Čvrsto je držao ritam utakmice, bio efikasan u napadu. Sve što je bilo loše protiv Grka sada se vratilo na pravi način.

Posle 8:4 malo ko je verovao da Mađari mogu nešto da urade. Nisu se predali. Brzo su smanjili na 8:6 ali je Srbija do kraja četvrtine sačuvala ta dva gola. U poslednjih osam minuta naš tim je opterećen ličnim greškama bio na velikim iskučenjima. Odnos 20 prema 12 u borbenoj utakmici plus dva peterca za Mađarsku dovoljno govori. Radonjić je sa dva lepa gola držao prednost, bilo je 5,20 do kraja 12:9 za Srbiju. Madjari su krenuli na sve ili ništa, oslanjali su se na igrača više. Smenjio je Teleki, da bi 47 sekundi pre kraja Manjherc pogodio za 12:11 u korist Srbije. Izgubio je naš tim loptu u poslednjem napadu, rival imao 22 sekunde da izjednači. Ali Tankosić je presekao napad Vadoviča i bronza je pripala Srbiji.

– Za ovu ekipu veliki uspeh. Trebalo je i ranije da rešimo pitanje pobednika protiv tima koji ima odlične pojedince. Odigrali smo dobro, pokazali da ovah sastav ima momke koji mogu da nastave seriju uspeha i u juniorskoj konkurenciji. Evropsko zlato i svetska bronza su dokaz njihovog kvaliteta – rekao je Vladimir Vujasinović.
Zlato je pripalo Grčkoj, koja je posle peteraca u finalu pobedila Hrvatsku 12:10 (7:7 posle 4 četvrtine)

Srbija – Mađarska 12:11 (3:2,5:2,2:4,2:3)

Bazen Milan Gale Muškatirović.Sudije: Gledalaca 700. Igrač više: Srbija 12 (5), Mađarska 20 (9). Peterci: Mađarska 2 (2)

SRBIJA: Filipović, Tankosić 2, Tomić 2, Lukić, Vučinić, Gvozdanović 1, Drašović 1, Toholj, Janković 2, Radojević, Radonjić 2, Velkić 2, Belopavlović. Selektor: Vujasinović.

MAĐARSKA: Vogel, Zernivari, Lukač, Vadovič, Nađi 1, Ruser, Zatmari 3, Časovski 1, Manherc 4, Buran, Simon, Teleki 2,Čizar. Selektor Horkaji.