Porazi Partizana i Zvezde na evropskoj sceni

U sredu su nastavljena takmičenja u evropskim kupovima, a srpski klubovi su doživeli poraze.

Našu zemlju predstavljaju veliki beogradski rivali Partizan i Crvena zvezda.

Partizn je u Dubrovniku poražen od daleko iskusnijeg tima dubrovačkog Juga – 16:5.
Dubrovčani su silovito startovali, poveli sa 5:0 u desetom minutu. Početkom treće četvrtine crno-beli su prišli na “minus 3” (5:2), ali posle toga domaći su ponovo preuzeli inicijativu i stigli do ubedljive pobede.

Crvena zvezda je u prvom meču četvrtfinala Kupa Evrope na bazenu SC “Milan Gale Muškatirović” dočekala italijanski Sport Menadžement. Klub iz Verone, za koji igra bivši prvotimaac Singidunuma, Crvene zvezde i Partizana Radomir Drašović, je od početka vodio. Međutim, crveno-beli su držali priključak i u trećoj četvrtini uspela da izjednači (5:5). Sport Menadžemn je u poslednjoj sekundi ovog perioda otišao na 6:5, a seriju nastavio i u četvrtoj četvrtini za pobedu 10:5.

Liga šampiona, drugo kolo

Jug – Partizan 16:5 (3:0, 2:1, 6:2, 5:2)

Bazen Gruž. Sudije: Galkin (Rusija) i Paoleti (Italija). Isključenja: Jug 11, Partizan 12.

Jug: Bijač, Macan 1, Fatović 3, Lončar, Joković, Garsija 1, Ivanković 2, Rašović 1, Rencuto Jodiče 4, Pavličević, Benić, Lozina 4, Jarak. Trener: Kobešćak.

Partizan: Rističević, Kasum 1, F. Janković, Lukić, Lazić 1, Tomić, M. Janković, Andrejević 2, Manojlović, Radanović, Vučinić 1, Aksentijević, Belopavlović. Trener: Ćirić.

Rezultati

A grupa
Jug (Hrvatska) – Partizan (Srbija) 16:5
OŠC Budimpešta (Mađarska) – Hanover (Nemačka) 8:7
Breša (Italija) – Barseloneta (Španija) 6:5
Olimpijakos (Grčka) – Dinamo Moskva (Rusija) 17:9
Plasman: OŠC, 6, Olimpijakos 4, Hanover, Dinamo, Jug, Breša po 3, Barseloneta 1, Partizan bez bodova.

B grupa
Eger (Mađarska) – Pro Reko (Italija) 6:4
Solnok (Mađarska) – Steaua Bukurešt (Rumunija) 15:3
Špandau 04 (Nemačka) – Sabadelj (Španija) 11:8
AZC Alfen (Holandija) – Jadran Herceg Novi (Crna Gora) 7:14
Plasman: Solnok, Pro Reko, Jadran po 6, Eger, Špandau 04 po 3, Sabadelj, Steaua i Alfen bez bodova.

Kup Evrope, četvrtfinale, prvi mečevi

Crvena zvezda – Sport Menadžment 5:10 (0:1, 3:3, 2:2, 0:4)

Bazen “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Švarc (Izrael) i Buc (Holandija). Isključenja: Crvena zvezda 10, Sport Menadžment 12.
Crvena zvezda: Dobožanov, Tankosić 1, Radović, Bursać, Šuberić, Ilić, Njegovan 1, Toholj 1, Ljubenović, Tanasković 1, Stojanović 1, Asanović, Todorovski. Trener: Savić.
Sport Menadžemnt: Lazović, Di Soma 1, Panerai, Filjoli 2, Fondeli, Petković 2, Drašović, Galo 1, Mirarki, S. Luongo 2, Valentino, Nikosija.

Rezultati

Crvena zvezda (Srbija) – Sport Menadžment (Italija) 5:10