Pet ekipa na Trofeju Beograda 2017 za dečake

Vaterpolo savez Beograda, po tradiciji, krajem godine organizuje Trofej Beograda. Na ovogodišnjem Trofeju Beograda za dečake  igraće vaterpolisti rođeni 2006. i mlađi (12-godišnjaci).

Učestvovaće pet ekipa – najbolje četiri iz beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije i Banjaluka.

Turnir će se igrati po jednokružnom bod sistemu (pet kola), od 8. do 10. decembra u bazenu “Pinki”. Međusobni rezultati četiri beogradska kluba će se, sem za Trofej Beograda, računati i za finalni turnir gradskih kvalifikacija.

Kvalifikacije za 12-godišnjake su u toku, u zemunskom “Pinkiju”. Učestvuje čak 13 ekipa podeljenih u dve grupe. Osvajači prvih i drugih mesta plasiraće se na Trofej Beograda.

Sastavi grupa beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije za 12-godišnjake.

A grupa: Partizan 1, Novi Beograd, Partizan 2, Dorćol, Singidunim i Crvena zvezda
B grupa: Zemun, Taš, Stari grad, Novi Beograd 011, Beograd, TENT i Vračar.