Seniorski Kup Srbije: Zvezda i Partizan najbolji

Vaterpolisti Partizana i vaterpolistkinje Crvene zvezde osvojili su nacionalne kupove za sezonu 2017/18.

Finalni turnir Kupa Srbije je odigran u Bečeju, a u zanimljivom takmičenju muškaraca Partizan je u polufinalu eliminisao gradskog rivala Crvenu zvezdu, da bi u finalu bio bolji od Šapca i tako došao do trećeg uzastopnog trofeja u Kupu, 26. ukupno.

Polufinalni duel između dva beogradska kluba, dva bivša prvaka Evrope, nije imao očekivan rasplet. Očekivala se neizvesna utakmica, ali Partizan je slavio sa 11:5. Posle izjednačenog prvog poluvremena (3:3), Partizan je serijom od 6:0 “skočio” na vođstvo od 9:3 i rešio sve dileme oko pobednika.
Ni drugo polufinale nije proteklo prema očekivanjima. Šabac je opravdao ulogu favorita, eliminisao Nais, ali tek posle peteraca (10:9).

Finale takođe nije opravdalo prognoze. Većina poznavalaca vaterpola je verovala da će Partizan pitanje pobednika rešiti mnogo pre kraja. Međutim, Šabac je do kraja bio ravnopravan protivnik. Crno-beli su vodili sa 1:0 i 2:1, Šabac preokrenuo na 3:2. Početkom poslednje četvrtine, Partizan je golom Filipa Jankovića prvi put stekao dva gola prednosti (5:3), usledio je po gol sa obe strane, pa je Partizan na 2.20 do kraja vodio sa 6:4. Šapčani su svoj peti gol dali 19 sekundi pre kraja, posle čega je Partizan mirno priveo meč kraju.

Kup Srbije, muškarci

Finale

Partizan – Šabac 6:5 (1:0, 1:2, 2:1, 2:2)

Bazen SC “Đorđe Badža Predin”. Gledalaca: 800 Sudije: Raković i Putniković
(obojica Beograd). Igrač više: Partizan 9 (3). Šabac 11 (3). Dva igrača više: Šabac 2 (1).

Partizan: Rističević (11 odbrana), Kasum, F. Janković 1, Lukić 1, Lazić 1, Tomić 1, M. Janković, Andrejević, Manojlović, Radanović 1, Radonjić, Aksentijević,
Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.
Šabac:Aleksić (10 odbrana), Eraković, Marković 4, Repanović, Budurin, Velkić, Car, Šušijašvili, Trkulja, Tenžera, Petrovski 1, Cvetković, Popović, Meskhi. Trener: Zajmović.

Polufinale

Partizan – Crvena zvezda 11:5 (2:1, 1:2, 4:0, 4:2)

Bazen SC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 800. Sudije: Golijanin (Beograd), Stanojević (Jagodina). Igrač više: Partizan 11 (4), Crvena zvezda 14 (4). Dva igrača više: Crvena zvezda: 1 (0). Peterci: Partizan 1 (1).

PARTIZAN: Rističević (9 odbrana), Kasum, F. Janković, Lukić, lazić 2, Tomić 2, M. Janković 1, Andrejević 1, Manojlović 1, Radanović, Radonjić 2, Aksentijević 1, Belopavlović, Vučinić 1. Trener: Ćirić.

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov (7 odbrana), Tankosić 2, Radović, Bursać, Šuberić, Ilić, Njegovan 1, Toholj, Nikolov, Tanasković, Stojanović 1, Asanović 1, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.

Šabac – Nais 10:9 (2:1, 1:1, 1:2, 3:3 – 3:2,)

Bazen „Đorđe Predin Badža“. Gledalaac 300. Sudije: Anđelić (Beograd), Milović (Kragujevac). Igrač više: Šabac 15 (6) , Nais 9 (2). Peterci: Šabac 1 (1)

ŠABAC: Aleksić, Eraković, Marković 1, Repanović 3, Budurin, Velkić 2, Car, Šušijašvili, Trkulja 1, Tenžera 1, Petrovski 1, Cvetković, Popović, Meskhi 1. Trener: Zajmović.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić, Milić, Dimitrijević, M. Milošević, Petrović 4, Đurđević, Živić 1, Šilj 1, Bolović 3, D. Milošević, Stoiljković, Milošević, Trener: Vasilovski.

PETERCI: Bolović 7:8, Repanović 8:8, Živić brani Aleksić, Budurin brani Lazić, Milić prečka, Trkulja brani Lazić, Petrović brani Aleksić, Tenžera 9:8, Šilj 9:9, Meski 10:9.

Uzbudljivo finale dama

Kao predigra finalne utakmice za muškarce, u meču za trofej u konkurenciji dama sastali su se Crvena zvezda i Palilula, dve najbolje ekipe u kvalifikacionom delu Kupa, odigranom na turnirima u Novom Sadu i Beogradu. U odličnoj i izjednačenoj utakmici crveno-bele su pobedile golom razlike

Crvena zvezda – Palilula 8:7 (3:1, 2:2, 2:3, 1:1)

Bazen „Đorđe Predin Badža“. Sudije: 400. Raković Krstonošić (Beograd), Virijević (Zrenjanin). Igrač više: Crvena zvezda 5 (1), Palilula 5 (1). Dva igrača više: Palilula 1 (0). Peterci: Crvena zvezda 2 (2).

ŽVK CRVENA ZVEZDA: Lazić (7 odbrana), Mijušković, Đukić, Ćorović 1, Josifović 1, Rudić 2, Milovanović, H. Ilić, Kaplarević, Damnjanović 2, J. Ilić, Čegar 2, Vujović, Mišković. Trener: Ivković.

PALILULA: Petrović (7 odbrana), Popov, Mandić, Milićević 1, Teodorović, Mitić, Gluščević 4, Milićević, Markov, Trmčić, Miladinović 1, Tufegdžić, Dimitrijević, Nastić 1. Trener: Ilić.

Prihod za Nastasju

Kompletan prihod od prodaje ulaznica na utakmicama finalnog turnira Kupa Srbije otići će u fond za lečenje bivše reprezentativke i sudije Nastasje Nedimović (ranije Knežević), koja je rođena i karijeru počela u Bečeju. Nedimovićeva je pred susret dobila i specijalnu plaketu od Ivana Rakovića, predsednika Udruženja vaterpolo sudija Srbije.

Foto: Ivica Veselinov/VSS