Počinje nova sezona Beovala

Danas počinje nova sezona Beovala. U tradicionalnom takmičenju u organizaciji Vaterpolo saveza Beograda ove godine će učestvovati igrači rođeni 2007. i mlađi.

Prijavljeno je 13 ekipa, koje su podeljene u dve grupe.  U A grupi igraju: Partizan 1, Vračar, Beograd, TENT, Stari grad i Palilula. Sedam klubova će se takmičiti u B grupi:Novi Beograd, Taš, Crvena zvezda, Novi Beograd AS, Singidunum, Dorćol i Partizan 2

Prvo kolo je predviđeno za tekuću sedmicu (10  – 15. april). Parovi prvog kola u A grupi: Partizan 1 – Vračar, Beograd – TENT, Stari grad – Palilula. U B grupi se sastaju: Novi Beograd – Taš, Crvena zvezda – Novi Beograd AS, Singidunum – Dorćol, dok je Partizan 2 slobodan.

Igraće se po dvokružnom bod sistemu. Termin poslednjeg, desetog kola takmičenja u A grupi je 11 – 17. jun. Nadmetanje u B grupi će se završiti mesec dana kasnije, 14. kolom (9 – 15. juli).