Šapčani osvojili Kup Srbije za seniore

Vaterpolisti Šapca osvojili su Kup Srbije za seniore. U finalu završnog turnira, odigranog minulog vikenda u Zrenjaninu, Šapčani su sa 10:9 savladali KVK Radnički i osvojili prvi nacionalni trofej u istoriji kluba.

Šabac je u polufinalu završnog turnira savladao branioca trofeja Partizan sa 14:10, dok je Radnički bio bolji od Naisa (8:5).

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj borbi, posle dve četvrtine bilo je 4:4. Šapčani su serijom od 4:0 stekli veliku prednost krajem druge četvrtine, ali Radničk,i je uspeo da priđe na 7:9 i 8:9. Minut i po pre kraja Šabac je poveo sa 10:8 i sve je bilo rešeno.

Vaterpolo Kup Srbije, Finalni turnir

Finale

Šabac – Radnički 10:9 (2:2,2:2,4:1,2:4)

Sudije: Raković i Putniković. Igrač više: Šabac 14 (4), Radnički 10 (5). Dva igrača više: Šabac 1 (1), Radnički 2 (1).

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić, Radovanlija 1, Tanasijević, Panić, Žulum 3, Vasić, Gusarov 4, Manić 1, Tomašević, Đerković, Pljevančić. Trener: Stevanović.

ŠABAC: Pijetlović, Eraković, Marković 1, Repanović, Toholj 1, Velkić 1, Rogač 2, Lukić 1, Janković, Vučinić 4, Bolović, Ilić, Vukadinović, Vasović. Trener: Mirović.

Polufinale

Radnički – Nais 8:5 (0:0, 3:3, 2:0, 3:2)

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović, Stanojević, Ganić 2, Radovanlija 1, Stanković, Panić, Dino 2, Vasić 1, Gusarov 2, Manić, Tomašević, Đerković, Pljevančić. Trener: Stevanović.

NAIS: Lazić, Mitrović, Pavičić, Kosić 1, Budurin 1, M. Milošević, Kovačević, Lekić, Živić, Šilj 3, Malenović, D. Milošević, Stoiljković, Stjepanović. Trener: Serafimović.

Partizan – Šabac 10:14 (2:5, 4:4, 3:4, 1:1)
PARTIZAN: Vlahović, Andrin, Kasum 4, Korolija 1, Radulović, Tomić 1, Adžić, Andrejević 2, Barać 1, Radanović 1, Radonjić, Gbadamasi, Bulajić, Nešić. Trener: Ćirić.

ŠABAC: Pijetlović, Eraković, Marković 2, Repanović, Toholj, Velkić 3, Rogač 3, Lukić 2, Janković 3, Vučinić 1, Bolović, Ilić 1, Vukadinović, Luka. Trener: Mirović.

Zvezda odbranila Kup Srbije za dame

Trofej Kupa Srbije za dame ostao je u Beogradu. Finalni meč Kupa Srbije za žene odigran je na Tašmajdanu. Trofej je odbranila Zvezda, koja je u zanimljovom meču savladala Palilulu 5:4

Palilula – Crvena zvezda 4:5 (1:1.0:1,2:1,1:2)

Foto: VS Srbije

Bazen Tašmajdan.Gledalaca 300. Sudije: Putniković i Jovančević. Igrač više: Palilula 4 (0), Crvena zvezda 4 (2).

PALILULA: Petrović, Popov, Mitić, A.Milićević, Trmčić, Rudić 3, Gluščević 1, D.Milićević, Markov, Mandić, Miladinović, Kolašinac, Đorđević, Nastić. Trener: Janković

CRVENA ZVEZDA:Lazić, Pantović, Čegar 1, Mijušković, Đukić, Zelić, Milovanović, Novaković 1, Kaplarević 1, Ilić, Teodorović, Jakovljević 1, Zgonjanin, Mišković 1. Trener: Ivković