Stari grad najbolji u kvalifikacijama za Kup Srbije za 17-godišnjake

Kvalifikacije regiona VSB za Kup Srbije za igrače rođene 2002. i mlađe završen je izuzetno zanimljivim finalnim turnirom.

Takmičenje je odigrano na bazenu “11. april”. Sa po tri boda iz prve faze kvalifikacija na “Fajnal for” su došli Partizan 1 i Crvena zvezda, a učestvovali su još Stari grad i domaćin Novi Beograd 11. april.

Iako je završni turnir počeo bez bodova, prvo mesto osvojio je Stari grad.

U prvom kolu Stari grad je savladao Novi Beograd 11. april 13:6, dok je Partizan 1 bio bolji od Crvene zvezde, ali tek posle peteraca (11:10).

Pred drugo kolo šanse da osvoje prvo mesto imali su svi učesnici turnira sem domaćeg Novog Beograda 11. april.

U pretposlednjem meču turnira Stari grad je posle velike borbe savladao Partizan 1 (9:8) i osigurao bar drugo mesto. Takmičenje je završeno susretom između Crvene zvezde i Novog Beograda 11. april. Crveno-beli su imali šansu da pobedom iskoče na prvu poziciju. Međutim, domaćin je slavio sa 9:8.

Na kraju, Stari grad je u polufinale Kupa Srbije otišao sa prvog, Partizan sa drugog, Zvezda sa trećeg i Novi Beograd 11. april sa četvrtog mesta.

Finalni turnir kvalifikacija VS Beograda za Kup Srbije (2002. godište i mlađi)

Prvo kolo
Novi Beograd 11. april – Stari grad 6:13
Partizan 1 – Crvena zvezda 11:10(petercima – 7:7)