Prvenstvo Srbije za 15-godišnjake: Beogradske kvalifikacije počinju 12. aprila

Od 12. do 14. aprila na bazenu Banjica biće održana prva faza beogradskih kvalifikacija za Prvenstvo Srbije za 15-godišnjake (2004. godište i mlađi).

Učestvovaće devet ekipa, podeljenih u dve grupe: Partizan 1, Partizan 2, Singidunum, TENT, Stari grad, (Grupa A) Crvena zvezda, Taš, Beograd i Zemun (Grupa B).

Po prve dve ekipe iz svake grupe prolaze na finalni turnir. Bodovi iz prve faze se prenose, a na finalnom turniru će se u dva kola sastati ekipe koje nisu bile u istoj grupi prve faze. Na osnovu plasmana na finalnom turniru ekipe će biti prijavljene za polufinale Prvenstva Srbije.

Polufinalni turniri se igraju 1. i 2. juna, a rok za kraj svih regionalnoih kvalifikacija je 26. maj.

Kvalifikacije Regiona VSB za Prvenstvo Srbije 2018/19 za 15-godišnjake

TEREN: 30 X 20 m
GOLOVI: 3,00 X0,90 m.
LOPTA: Senior
BROJ IGRAČA: 15 (13 igrača i 2 golmana)
Sistem takmičenja
Sve ekipe moraju odigrati međusobne utakmice u grupi. U slučaju da je nakon 4. četvrtine rezultat nerešen pristupa se izvođenju četveraca. U slučaju da je pobednik utakmice dobijen nakon izvođenja peteraca (u skladu sa WP 11.3 koji se odnosi na izvođenje peteraca) kao rezultat koji se vodi za konačnu gol razliku se upisuje onaj kojim je završena 4. četvrtina. Bodovanje se vrši na sledeći način: pobeda nakon 4. četvrtine – 3 boda; obeda nakon izvođenja četveraca – 2 boda; poraz nakon izvođenja četveraca – 1 bod; poraz nakon 4. četvrtine – 0 bodova.