Prvenstvo Srbije (12 godina): Zemun, Taš, Beograd i Partizan 2 nastavljaju trku

Poznati su predstavnici Beograda na polufinalnim turnirima Prvenstva Srbije za 12-godišnjake. U Zemunu i u Obrenovcu u nedelju su završeni turniri kvalifikacija Regiona VSB za prvenstvo države za igrače rođene 2007. godine i kasnije.

U polufinale nacionalnog šampionata su prošli Zemun, Partizan 2, Taš i Beograd.

Zemun je osvojio prvo mesto u A kvalifikacionoj grupi odigranoj u “Pinkiju”. Zemunci su ostvarili pet ubedljivih pobeda. Partizan 2 je zauzeo drugu poziciju. Crno-beli su izgubili u prvom kolu od Zemuna, a potom nanizali četiri sigurna trijumfa i izborili “ulaznicu” za polufinale. Treće mesto je osvojio Singidunum, četvrta pozicija je pripala Starom gradu, na petom mestu je takmičenje završio Partizan 1, dok su Vukovi bili šesti.

U grupi u Obrenovcu igrale su četiri ekipe. Taš je osvojio maksimalnih devet bodova, drugo mesto je zauzeo Beograd, treće domaći TENT, a četvrto Crvena zvezda. Odluka o drugom mestu je, ispostavilo se, pala u najuzbudljivijem meču turnira, odigranom u prvom kolu. Duel Beograda i TENT-a je završen bez pobednika posle četiri četvrtine – 7:7, pa su odlučivali četverci. U penal seriji Beograd je bio uspešniji, slavio trijumf (ukupan rezultat 9:8), što je ,na kraju, bilo presudno u trci za drugu poziciju.

Taš, Zemun, Partizan 2 i Beograd će igrati na finalnom turniru beogradskih kvalifikacija, kako bi se odredio redosled kojim će klubovi biti prijavljeni za polufinalne grupe. Rezultati iz prve faze kvalifikacija se prenose, pa Zemun i Taš turnir počinju sa po tri boda.

Kvalifikacije VS Beograda za Prvenstvo Srbije za 12-godišnjake

B grupa (Obrenovac)

Prvo kolo
Crvena zvezda – Taš 3:12