Raspored kvalifikacija za Prvenstvo Srbije za starije juniore (Banjica, 7 – 9. jun)

Beogradske kvalifikacije za Prvenstvo Srbije za starije juniore (19-godišnjaci) biće održane od 7. do 9. juna na Banjici.

Učestvovaće pet ekipa: Palilula, Stari grad, Partizan, Crvena zvezda i domaćin turnira Banjica. Klubovi će se sastati po liga sistemu – pet kola, svako sa svakim.

Kvalifikacije VSB za Prvenstvo Srbije za 19-godišnjake

Bazen SC Banjica (7 – 9. juni)
BVK Crvena zvezda
VK Palilula
VK Stari grad
VK Partizan
VK Banjica

RASPORED

Petak, 7. jun

Prvo kolo
Palilula – Banjica (20.00 časova)
Stari grad – Partizan (21.00)
Slobodna Crvena zvezda

Subota, 8. Jun

Drugo kolo
Crvena zvezda – Partizan (8.00)
Palilula – Stari grad (9.00)
Slobodna Banjica

Treće kolo
Partizan – Palilula (18.15)
Banjica – Crvena zvezda (19.15)
Slobodan Stari grad

Nedelja, 9. jun

Četvrto kolo
Banjica – Stari grad (8.00)
Crvena zvezda – Palilula (9.00)

Peto kolo
Stari grad – Crvena zvezda (18.15)
Partizan – Banjica (19.15)
Slobodna Palilula

Za razliku od prvenstava države u pionirskoj, kadetskoj i konkurenciji mlađih juniora, u šampionatu za 19-godišnjake (2000. godište i mlađi) neće biti igrani polufinalni turniri, već će na finalnom takmičenju učestvovati osam ekipa, podeljenih u dve grupe.

Prvoplasirani i četvrtoplasirani iz beogradskih kvalifikaicija igraće u A grupi finalnog turnira, a osvajači drugog i trećeg mesta na takmičenju na Banjici, u B grupi.

Po završetku takmičenja po grupama na finalnom turniru pobednici se sastaju u finalu, drugoplasirani u meču za treće mesto, trećeplasirani u duelu za petu, a četvrtoplasirani u utakmici za sedmu poziciju.