Šabac prvak Srbije, Crvenoj zvezdi srebro

Vaterpolisti Šapca osvojili su titulu prvaka Srbije.

U trećoj, odlučujućoj utakmici finala plej-ofa Super lige Srbije Šapčani su na svom bazenu pobedili Crvenu zvezdu 10:9 i došli do prvog šampionskog trofeja u istoriji, ujedno i “duple krune”. Šapčani su ove sezone, takođe prvi put od osnivanja 1990. godine, osvojili i Kup Srbije.

Gol odluke, u izuzetno dramatičnoj završnici, postigao je Rogač, koji je svega deset sekundi pre kraja pogodio mrežu Zvezde za konačnih 10:9.

Crveno-beli su bolje počeli, poveli sa 1:0. Beograđani su diktirali ritam u prvom poluvremenu,vodili i sa 3:1. Nešto više na minut pre kraja prvog poluvremena utakmica je, pri rezultatu 4:4, prekinuta zbog dešavanja na tribinama. Posle petnaestominutnog prekida Šabac je prvi put došao u vođstvo i na veliki odmor otišao sa minimalnom prednošću (5:4).

Sredinom druge četvrtine, Šabac je u razmaku od nepuna dva minuta postigao tri gola i poveo sa 8:4. Posle osmog gola Šapčana, na golu Zvezde Kralja je zamenio Todorovski.

Crveno-beli su polako počeli da se vraćaju u meč. Vodili su domaći sa 9:5, ali do poslednjeg odmora Zvezda je smanjila zaostatak na 6:9. Gosti su, predvođeni Kristijanom Šulcom, dodali još tri gola u četvrtoj deonici i na nepun minut do kraja izjednačili – 9:9. U poslednjem napadu Šapčana, Dragoljub Rogač je iskoristio igrača više za 10:9, deset sekundi pre kraja. Domaći su u preostalom vremenu sačuvali prednost i titulu.

Šabac – Crvena zvezda 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3)

Gradski bazen u Šapcu. Gledalaca 1500. Sudije: Putniković i Stanojević. Igrač više: Šabac 7 (2), Crvena zvezda 11 (4). Peterci: Crvena zvezda 3 (2)
ŠABAC: Pijetlović, Eraković 2, Marković, Repanović, Toholj 2, Velkić, Rogač 1, Lukić, Janković 1, Vučinić 3, Ilić, Vasović, Vukadinović, Petrovski 1. Trener: Mirović.
CRVENA ZVEZDA: Kralj, Tankosić 3, Maksimović, Bursać, Perković, Vasić 2, Bitadze, Žeželj, Ilić, Popović, Šulc 4, Radović, Todorovski, Ljubenović. Trener: Filipović.

Medalje je igračima oba tima predao Saša Vlaisavljević predsednik Skupštine VSS a pehar je Gojku Pijetloviću uručio Viktor Jelenić prvi čovek vaterpolo organizacije.

Plej-of Super lige Srbije 2018/19

Polufinale (dalje je prolazio klub sa boljim skorom iz dva meča)

Prvi mečevi (18. maj)
Radnički – Crvena zvezda 7:8 (1:1, 1:1, 3:3, 2:3)
Partizan – Šabac 8:7 (2:5, 2:1, 1:1, 3:0)

Revanši (22. maj)
Crvena zvezda – Radnički 11:4 (2:0, 3:3, 2:1, 4:0)
Šabac – Partizan 21:19 (4:4, 4:5, 3:2, 5:4 – peterci 5:4)

Finale (do dve pobede)

Prvi meč (29. maj)
Šabac – Crvena zvezda 8:5 (0:1, 1:1, 5:1, 2:2)

Drugi meč (1. jun)
Crvena zvezda – Šabac 7:5 (2:1, 1:1, 2:1, 2:2)