Palilula šampion Srbije za dame

Prvenstvo Srbije za seniorke završeno je danas drugom utakmicom finala plej-ofa u kome je Palilula, kao gost na bazenu “Milan Gale Muškatirović”, pobedila Crvenu zvezdu sa 11:9 i tako osvojila prvu titulu prvaka u istoriji.

U finalu su igrane dve utakmice. Prvi susret, odigran na Tašmajdanu, završen je bez pobednika 8:8.

Obe utakmice donele su veliku borbi. U drugom susretu Palilula je dominirala i nepunih šest minuta pre kraja vodila sa 10:5. Ipak, Zvezda se nije predala i uvela meč u neizvesnu završnicu. Crveno-bele, dosadašnje šampionke, su za nepuna tri minuta postigle četiri gola i prišle na samo gol zaostatka 9:10. Devetnaest sekundi pre poslednjeg zvuka sirene Teodora Rudić je pogodila mrežu za konačnih 11:9 i istorijski trijumf Palilule.

Zvezda, koja je od 2014. godine osvojila pet uzastopnih titula prvaka države je ovaj put morala da se zadovolji srebrnim odličjem.

Medalje i pehar igračicama oba tima uručio je Đorđe Đorđević izvršni direktor Vaterpolo saveza Srbije.

Finale plej-ofa Prvenstva Srbije za seniorke

Prvi meč (8.jun)

Palilula – Crvena zvezda 8:8 (1:1, 2:3, 4:1, 1:3)

Bazen Tašmajdan. Sudije:Sivčev i Stefanović. Isključenja: Palilula 10, Crvena zvezda 11. Peterci: Palilula 2 (1).

PALILULA: Petrović, Ignjić, Plećaš, A.Milićević 1, Trmčić, Rudić 2, Glušćević 1, D. Milićević, Markov 1, Mandić 1, Miladinović 1, Kolašinac, Dimitrijević, Nastić 1. Trener: Janković
CRVENA ZVEZDA: Lazić, Pantović 1, Čegar, Mijušković, Đukić, Zelić, Milovanović, Novaković 3, Kaplarević 1, Ilić 1, Todorović 1, Jakovljević 1, Zgonjanin, Mišković. Trener Ivković

Drugi meč (9.jun)

Crvena zvezda – Palilula 9:11 (1:2, 3:4, 1:3, 4:2)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković-Krstonošić i Balaževiž. Igrač više: Crvena zvezda 12 (3), Palilula 8 (2). Dve igračice više: Crvena zvezda 1 (0).
CRVENA ZVEZDA: Lazić, Panotivć 2, Čegar, Mijušković 1, Đukić, Miljković, Milovanović, Novaković 1, Kaplarević 1, Ilić, Teodorović 1, Jakovljević, Zgonjanin, Mišković 3. Trener Ivković.
PALILULA: Petrović, Ignjić, Plećaš, A.Milićević 4, Trmčić, Rudić 1, Gluščević 2, D.Milićević, Markov, Mandić 2, Miladinović 1,Kolašinac, Dimitrijević,Nastić 1.