Delfini lako sa Kazahstanom, sledeći rival Kanada

U poslednjem kolu B grupe finalnog turnira Svetske lige u Beogradu reprezentacija Srbije je prema očekivanju ubedljivo savladala Kazahstan. Olimpijski i evropski prvaci su time overili prvo mesto u grupi. Srbija će se u četvrtfinalu (petak, 21 čas) sastati sa Kanadom, četvrtoplasiranom selekcijom u A grupi. Pobednik tog duela u polufinalu će odmeriti snage sa boljim iz meča Mađarska – Australija.

Srbija je od početka meča sa Kazahstancima dominirala. Selekcija iz Azije, koju sa klupe vodi srpski stručnjak Dejan Stanojević, je prvi gol postigla tek u 11. minutu, kada je smanjila na 1:5. Posle druge četvrtine Srbija je vodila sa 10:3. U drugom poluvremenu, rivali su „prepisali“ rezultat iz prvog, Srbija je dala još deset, a Kazahstan tri gola pa je naš tim došao do visoke pobede 20:6.

Najefikasniji u srpskom timu, sa pet golova, bio je Strahinja Rašović. U poslednjoj akciji, u napadu Srbije saigračima se priključio i golman Gojko Pijetlović, što je po novim pravilima dozvoljeno, ali nije zatresao mrežu.

Srbija – Kazahstan 20:6 (4:0, 6:3, 6:1, 4:2)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 700. Sudije: Dikman i Tekseido. Igrač više: Srbija 13 (10), Kazahstan 7 (2). Peterci: Srbija 3 (2).

SRBIJA: G. Pijetlović (8 odbrana), Mandić, S. Rašović 5, Ranđelović 1, Stojanović, D. Pijetlović 3, Vico 1, Drašović 2, Jakšić 2, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović 3, B. Mitrović. Selektor: Savić.

KAZAHSTAN: Mahmetov (4 odbrane), Medvedev 1, Zardan, Pilipenko, Aubakirov, Šmider, Šakenov 3, Berbeljuk, Švedov 1, Altajev, Manafov 1, Verdeš, Šlemov (6 odbrana). Selektor: Stanojević.

F8 Svetske lige, treći dan

U derbiju dana Hrvatska bila bolja od Australije. „Kenguri“ su vodili sa 5:3 krajem drugog perioda. Hrvati su serijom od 6:0 stekli veliku prednost (9:6) dva i po minuta pre poslednjeg odmora i sačuvali pobedu (11:9).

Sutrašnji rival Srbije Kanada, koja je napravila najveće iznenađenje dosadašnjeg dela turnira pobedom nad Mađarskom u prvom kolu, je danas ubedljivo izgubila od Španije.Kanađani su se dosta dobro dobro držali skoro tri četvrtine, u prvoj su vodili sa 2:0, ali Španci su napravili preokret. Minut i po pre kraja treće deonice Kanada je zaostajala samo jedan gol (5:6), međutim u preostalom vremenu nije uspela da postigne ni jedan gol, a primila je šest, pa je Španija slavila sa 12:5.

Mađarska je tek u poslednjoj četvrtini slomila otpor Japana (13:9).