Srpske juniorke u četvrtfinalu EP u Grčkoj

Srpska reprezentacija se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva za vaterpolistkinje do 17 godina koje se igra u Volosu (Grčka).

U osmini finala srpske juniorke su pobedile Veliku Britaniju 10:6 (2:0, 2:1, 2:4, 4:1).

Srbija je dominirala dve četvrtine, vodila 4:0 da bi Britanke pri pogodak postigle sekund pred veliki odmor. U trećem delu usledio je pad. Protivnik je igrao bolje, uspeo da izjednači ali je pred poslednji odmor Ilićeva vratila prednost.Završnih osam minuta u znaku našeg tima. Raspoložena Hristina Ilić je postigla još dva gola a posle smanjenja na 8:6 Kaplarević i Milićević su stavile tačku.

Sastav Srbije: Kučera, Trmčić 1, Mišković 1, Teodorović, Lujić, Avdić 1, Milovanović, Milićević 1, Kaplarević 2, Ilić 3, Gašić, Rončević 1, Ivković. Savezni trener: Ivković

U četvrtfinalu Srbija će igrati sa vrlo dobrom reprezentacijom Španije, koja je ubedljivo osvojila prvo mesto u grupi ispred Rusije, Slovačke i Turske.

Srbija je u takmičenju u grupi savladala Rumuniju 20:11 i Francusku 13:11, a izgubila od domaćina Grčke (11:17) i sa drugog mesta prošla u osminu finala.

Najveće iznenađenje u osmini finala priredila je Slovačka, koja je eliminisala Mađarsku.