Kup Evrope: Partizan i Radnički bez plasmana u drugu rundu

Srpski klubovi Partizan i Radnički završili su učešće u Kupu Evrope u prvom krugu kvalifikacija.

Partizan je osvojio treće mesto u grupi u Sirakuzi (Italija), a Radnički istu poziciju u Egeru (Mađarska),a dalje su prošla po dva tima iz svake od četiri grupe.

Naši predstavnici nisu ostavili loš utisak. Partizan je u prvom kolu turnira na Siciliji deklasirao kiparski Apoel (30:9). Potom je pružio jak otpor domaćoj Ortiđi i francuskom Monpeljeu, ali to nije bilo dovoljno za pobede, pa je turnir završio sa tri boda.

Radnički je , poput Partizana, turnir u Egeru otvorio trijumfom. Savladao je ruski Šturm (9:7). U drugom kolu je posle velike borbe izgubio od hrvatskog Solarisa iz Šibenika (8:9), u duelu koji je odlučivao o drugoj poziciji. Na kraju, kragujevački klub se sastao sa domaćim Egerom. Radnički je propisno namučio favorita, koji je na kraju ipak slavio (11:6).

Mornar – Mediterani 6:10

Plasman: Mediterani (Španija) 9, Mataro (Španija) 6, Mornar (Hrvatska) 3, AZSC (Belgija) bez bodova.

Grupa B (Eger)

Eger – Solaris 14:6
Radnički – Šturm 2002 9:7 (4:1, 2:4, 2:1, 1:1)

Eger – Šturm 2002 19:7
Solaris – KVK Radnički 9:8 (2:2, 2:2, 3:2, 2:2)

Šturm 2002 – Solaris 8:17
Eger – Radnički 11:6 (1:0, 1:1, 4:2, 5:3)

Plasman: Eger (Mađarska) 9, Solaris (Hrvatska) 6, Radnički (Srbija) 3, Šturm 2002 (Rusija) bez bodova.

Valeta – Miškolc 9:17

Plasman: Miškolc (Mađarska) 9, Noisi Le Sek (Francuska) 6, Posilipo (Italija) 3, Valeta (Malta) bez bodova.

Grupa D (Sirakuza)

Partizan – Apoel 30:9 (7:2, 6:3, 8:3, 9:1)
Montpelje – Ortiđa 9:8

Apoel – Monpelje 8:18
Ortiđa – Partizan 12:9 (3:1, 4:2, 1:3, 4:3)

Monpelje – Partizan 14:10 (3:2, 4:4, 5:4, 2:0)
Ortiđa – Apoel 25:3

Plasman: Monpelje (Francuska) 9, Ortiđa (Italija) 6, Partizan (Srbija) 3, Apoel (Kipar) bez bodova.