Počeo turnir “Partizanove legende” za 14-godišnjake

Na Banjici je počeo turnir “Partizanove legende”, za igrače rođene 2005. i mlađe. Učestvuje osam ekipa, podeljenih u dve grupe. Uz četiri beogradska kluba – Partizan, Crvenu zvezdu, Banjicu i Novi Beograd 11. april, za trofeje i medalje bore se i zagrebački Medveščak (Hrvatska), Galatasasaraj (Turska) i Špandau 04 (Nemačka) i reprezentacija Malte.

Turnir je otvoren u četvrtak, a tokom svečane ceremonije priređen je defile svih učesnika.

Mladim vaterpolistima i svim gostima obratio se Đorđe Perišić, legnda srpskog vaterpola, osvajač šest titula prvaka Evrope sa Partizanom i član reprezentacije Jugoslavije koji je 1968. stigao do olimpijskog zlata.

Rezultati prvog kola
Banjica – Galatasaraj 7:14
Partizan – Medveščak 21:7

Crvena zvezda – Špandau 8:19
Malta – Novi Beograd 11. april 11:7

U petak se sastaju – A grupa: Medveščak – Galatasaraj (11 časova), Partizan – Banjica (12), B grupa: Špandau 04 – Novi Beograd 11. april (13), Crvena zvezda – Malta (14).

U poslednjem kolu takmičenja po grupama, u subotu pre podne, u A grupi suočiće se Banjica – Medveščak (9), Galatasataj – Partizan (10), a u B grupi Malta – Špandau (11), Novi Beograd 11. april – Crvena zvezda (12).

Serija mečeva za konačan plasman počinje u subotu uveče. U borbi za plasman od 5. do 8. mesta igraće: 4A-3B (17), 4B – 3A (18), a u polufinalu: 1A – 2B (19), 1B-2A (20).

Raspored za nedelju, 22. septembar: meč za sedmo mesto (9), meč za peto mesto (10), meč za bronzu (11), finale (12).