Crno-beli najbolji na turniru “Partizanove legende”

Vaterpolisti Partizana osvojili su pobednički trofej na turniru “Partizanove legende”, za igrače rođene 2005. i mlađe, koji je danas završen na Banjici.

Domaćin je u finalu ubedljivo pobedio reprezentaciju Malte 15:7 i tako pobednički pehar osvojio sa pet pobeda u isto toliko mečeva.

Bronzu je osvojio turski Galatasaraj, ispred Novog Beograda 11. april, peto mesto pripalo je Banjici, šesto Medveščaku (Hrvatska), sedmo Špandauu (Nemačka), dok je osmu poziciju zauzela Crvena zvezda.

Igrači najbolje tri ekipe nagrađeni su medaljama, a najbolji pojedinci plaketama, koje su im uručili potomci Partizanovih legendi Mirka Sandića, Milana Muškatirovića…

Rezultati mečeva za plasman

Polufinale

Za plasman od 1. do 4. mesta: Malta – Galatasaraj, Partizan – Novi Beograd 9:8.
Za plasman od 5. do 8.mesta: Banjica – Špandau 10:8, Crvena zvezda – Medveščak 7:13.

Mečevi za konačan plasman

Finale: Partizan – Malta 15:7.
Za treće mesto: Novi Beograd 11.april – Galatasaraj 9:13.
Za peto mesto: Banjica – Medveščak 10:6.
Za sedmo mesto: Špandau – Crvena zvezda 15:14.

Fotografija:  Vaterpolo klub Partizan-Sportski centar Banjica/Facebook