Partizanu zlatna medalja na turniru “Mladi galeb”

Kadeti Partizana okitili su se zlatnim medaljama na 19. međunarodnom turniru „Mladi galeb“ u Makarskoj, na kome su ove godine učestvovali igrači rođeni 2006. i mlađi.

Takmičilo se 12 ekipa iz sedam zemalja. Partizan je u takmičenju u grupi pobedio slovenački Triglav 16:14, a potom u uzbudljivom meču remizirao sa Jadranom iz Herceg Novog 17:17. Crno-beli i Jadran su takmičenje završili sa po 4 boda, ali Beograđanima je pripalo prvo mesto zbog bolje gol razlike (Jadran je Triglav pobedio 8:3).

U četvrtfinalu Partizan je bio daleko bolji od španske Barselone 18:5, a u polufinalu je savladao mađarski tim PSN Zrt. Sportskola iz Pečuja 15:11.

Rival crno-belih u finalu bio je kotorski Primorac. Posle izjednačene borbe, Beograđani su slavili sa 10:9 (2:1, 1:2, 4:3, 3:3).

Ovo je drugi pobednički trofej Partizana na tradicionalnom turniru u Makarskoj u poslednje četiri godine, jer tim sa Banjice je najbolji bio i 2017. godine.

Rezultati Partizana

Takmičenje u grupi: Partizan – Triglav Kranj 16:4, Jadran Carine HN – Partizan 17:17.
Četvrtfinale: Partizan – Barselona 18:5.
Polufinale: Partizan – PSN Zrt. Sportiskola 15:11
Finale: Primorac – Partizan 9:10.

Plasman: 1. Partizan (Srbija), 2. Primorac (Crna Gora), 3. PSN Zrt. Sportiskola (Mađarska), 4. Jadran Herceg Novi (Crna Gora), 5. Barselona (Španija), 6. Primorje Rijeka (Hrvatska), 7. Jug Dubrovnik (Hrvatska), 8. Mladost (Hrvatska), 9. Mornar BS (Hrvatska), 10. Triglav (Slovenija), 11. Galeb Makarska (Hrvatska), 12. NRW (Nemačka)