Juniorsko SP u Kuvajtu: Srbija i Grčka u borbi za zlato

Srbija je u polufinalu Svetskog prvenstva za junior u Kuvajtu pobedila Italiju 9:7 i sutra će se u finalu sastati sa braniocem titule Grčkom.

Srbija – Italija 9:7 (1:0, 2:2, 3:2, 3:3)

Igrač više: Srbija 8 (5), Italija 11 (2). Dva igrača više: Italija 1 (0). Peterci: Italija 1 (1).

SRBIJA: Gavrilović, Branković, Barać, Nešić, Stanojević 1, Mitrović, Vučinić 2, Cvetković 1 , Martinović 1, Šulc 3, Pljevančić, Radović 1, Mišović. Savezni trener: Stevanović.
ITALIJA: Di Dona, Di Martire 1, Ferero, Antonuči, Narciso, Di Martire, Gudi, Novara 3, Mezaroba 1, Tozi, Spine 2, Tartaro, De Mikelis. Savezni trener: Silipo.

Srbija je put ka pobedi otvorila odličnom igrom u odbrani u prvom poluvremenu. Naš tim je poveo sa 3:0, a Italijani su prvi gol postigli tek dva I po minuta pre kraja prvog poluvremena, kada je Novara iz peterca savladao odličnog Mišovića.

U nekoliko navrata Italijani su smanjili zaostatak na jedan gol (3:4, 4:5, 5:6), ali naš tim im nije dozvolio da izjednači. U poslednjoj četvrtini se razigrao Šulc, Srbija je imala dva puta prednost od tri gola (8:5 i 9:6). Italijani su u finišu uspeli samo da ublaže poraz.

Svetski prvak iz Beograda 2017, Grčka je u drugom polufinalu ubedljivo savladao Hrvatsku 15:6.

Pre dve godine u Beogradu, Srbija je bila treća, a Hrvatska druga.

Kapiten Đorđe Vučinić je jedini od srpskih reprezentativaca koji je igrao i na SP 2017.
Grčka u svojim redovima ima trojicu igrača koji su 2017. Osvojili svetsko zlato. To su Konstantin Gkiuvecis, strelac pet golova u današnjem polufinalu, Aleksandros Papanastasiu i Dimitros Nikolaidis. Papanastasiu je danas u polufinalu postigao četiri, a Nikolaidis dva gola.