Partizan, Banjica, Singidunum i Zvezda u polufinalu Kupa Srbije (2004)

Partizan, Banjica, Singidunum i Crvena zvezda predstavljaće Beograd u polufinalu Kupa Srbije za 16-godišnjake (igrači rođeni 2004. i mlađi).

Deset ekipa je startovalo u beogradskim kvalifikacijama. Mečevi A grupe odigrani su na Banjici, dok su se ekipe iz B grupe takmičile u SC „11.april“.

U A grupi, na Banjici, prvo mesto sa maksimalnih 12 bodova osvojio je Partizan, dok je drugo mesto pripalo Singidunumu. Obe ekipe su plasman u narednu fazu obezbedile pre poslednjeg kola, u kome je Partizan savladao Singidunum 10:5 i obezbedio prvu poziciju.

Banjica je dominirala na turniru B grupe u bazenu SC „11.april“. Ostvarila je četiri ubedljive pobede, dok je u odlučujućem susretu za drugu poziciju, Crvena zvezda savladala Beograd 13:10.

Polufinale Kupa Srbije za 16-godišnjake biće odigrano u februaru (8-9). Prethodno će najbolje četiri ekipe iz Beograda odmeriti snage na finalnom turniru gradskih kvalifikacija, kako bi se odredio plasman kojim će ekipe biti prijavljene za polufinale.