Određeni domaćini finalnih turnira Kupa Srbije za mlađe i starije juniore

Vaterpolo savez Srbije odredio je domaćine finalnih turnira Kupa Srbije za mlađe i starije juniore.

Finalni turnir Kupa Srbije za 18-godišnjake

Finale Kupa za igrače do do 18 godina (2002. i mlađi) biće održano narednog vikenda (11 – 12. januar) u Kragujevcu u organizaciji KVK Radnički. Učestvovaće četiri beogradske ekipe: Banjica, Crvena zvezda, Dorćol i Novobeogradski vukovi.

Grupa A: Banjica, Valis, Vojvodina, Dorćol.
Grupa B: Spartak Prozivka, Crvena zvezda, Radnički, Novobeogradski Vukovi.

Finalni turnir Kupa Srbije za 19-godišnjake

Finalni turnir Kupa Srbije 2019/2020 za mlađe takmičarske kategorije u kategoriji do 19 godina (2001. i mlađi) održaće se u terminu 18.01. – 19.01.2020. godine u Šapcu u organizaciji VK Šabac. Beograd će predstavljati Banjica, Crvena zvezda, Zemun i Novobeogadski vukovi.

A grupa: Banjica, Šabac, Proleter, Novobeogradski vukovi.
B grupa: Vojvodina, Crvena zvezda, Radnički, Zemun.

Sistem igranja na oba turnira je isti

Nakon odigranih utakmica u grupi, gde sve ekipe učesnice moraju odigrati međusobne utakmice koje se registruju rezultatom postignutim nakon 4. četvrtine i gde se bodovanje vrši na sledeći način:
Pobeda – 3 boda, Nerešen rezultat – 1 bod, Poraz – 0 bodova,
igraju se utakmice za konačni plasman u kojima se sastaju:
A1.-B1. za 1. -2. mesto, A2.-B2. za 3.-4. mesto, A3.-B3. za 5.-6. mesto i A4.-B4. za 7.-8. mesto.

Utakmice za konačni plasman moraju dati pobednika i u slučaju nerešenog rezultata nakon 4. četvrtine pristupa se izvođenju peteraca u skladu sa članom WP 12.3 Pravila Vaterpolo igre.

Foto: VK Šabac