Vaterpolo se vratio u Beograd

Vaterpolo se, posle duge pauze zbog pandemije korona virusa, vratio u Beograd.

„Led su probili“ 14-godišnjaci. Na bazenu „11.april“ juče je počelo takmičenje B grupe beogradskih kvalifikacija za Prvenstvo Srbije za 14-godišnjake.

U kvalifikacijama učestvuje 11 ekipa. Takmičenje u A grupi, na Banjici, startuje u četvrtak.

Vaterpolo savez Srbije je, zbog duge takmičarke pauze izazvane koronavirusom, promenio propozicije takmičenja. Ove godine neće biti polufinalnih turnira u prvenstvima Srbije za mlađe kategorije u svim uzrastima. Na svakom od finalnih turnira učestvovaće po osam ekipa, među njima i četiri najbolje iz kvalifikacija VS Beograda.

Kvalifikacije VSB za Prvenstvo Srbije za 14-godišnjake

A grupa (Banjica)

Partizan 1
Zemun
Crvena zvezda
Taš 2
Beograd 1

Prvo kolo (25. jun): Partizan 1 – Zemun (18), Beograd 1 – Crvena zvezda (19). Slobodan: Taš 2.

Drugo kolo (26.jun): Taš 2 – Zemun (10), Beograd 1 – Partizan 1 (11). Slobodna: Crvena zvezda.

Treće kolo (26.jun): Partizan 1 – Taš 2 (18), Zemun – Crvena zvezda (19). Slobodan: Beograd 1.

Četvrto kolo (27.jun): Crvena zvezda – Partizan 1 (10.30), Taš 2 – Beograd 1 (11.30). Slobodan: Zemun

Peto kolo (27.jun): Zemun – Beograd 1 (18), Crvena zvezda – Taš 2 (19). Slobodan: Partizan 1.

Delegat: N.Marjanović
Sudije: L.Anđelić, V. Putniković, Đ.Popović, Đ.Velkić, D.Šilobad

B grupa (SC „11.april“)

Partizan 2
Taš 1
Novi Beograd 11.april
Beograd 2
TENT
Stari grad

Prvo kolo (22.jun): Partizan 2 – TENT, Taš 1 – Stari grad, Novi Beograd 11.april – Beograd 2.

Drugo kolo (23.jun):Taš – TENT, Beograd 2 – Partizan 2, Stari grad – Novi Beograd 11.apirl

Treće kolo (24.jun): Novi Beograd 11.april – Partizan 2 (10.20), TENT – Stari grad (11.10), Beograd 2 – Taš 1 (12).

Četvrto kolo (25.jun): Beograd 2 – Stari grad (10.20), Novi Beograd 11.april – TENT (11.10), Taš 1 – Partizan 2 (21.00).

Petak (26.jun): Novi Beograd 11.april – Taš 1 (10.20), Partizan 2 – Stari grad (11.10), TENT – Beograd 2 (12.00)

Delegat: M.Ćirić
Sudije: N.Golijanin, D.Balažević, I.Raković Кrstonošić, N.Đorđević, N.Radovanović

Posebna pravila

TEREN 30 x 20 m
GOLOVI 3 x 0,9 m
LOPTA: 5
BROJ IGRAČA: 17 (15 igrača u polju i 2 golmana)

Sistem takmičenja

Sve ekipe moraju odigrati međusobne utakmice u grupi koje moraju dati pobednika. U slučaju da je nakon 4. četvrtine rezultat nerešen pristupa se izvođenju peteraca. U slučaju da je pobednik utakmice dobijen nakon izvođenja peteraca (u skladu sa WP 11.3 koji se odnosi na izvođenje peteraca) kao rezultat koji se vodi za konačnu gol razliku se upisuje onaj kojim je završena 4. četvrtina a bodovanje se vrši na sledeći način:
Pobeda nakon 4. četvrtine – 3 boda,
Pobeda nakon izvođenja četveraca – 2 boda,
Poraz nakon izvođenja četveraca – 1 bod,
Poraz nakon 4. četvrtine – 0 bodova.

U slučaju da neka od ekipa odustane od učešća na polufinalnim turnirima moguće je da dođe do premeštanja ekipe iz grupe u grupu kako bi sve grupe imale približno isti broj ekipa u grupi.

Ekipe koje osvoje prvo i drugo mesto u kvalifikacionoj grupi plasiraju se na finalni turnir beogradskih kvalifikacija koji se igra na način da se prenosi međusobni rezultat iz grupe prve dve plasirane ekipe i igraju se još dve utakmice sa prvo i drugoplasiranim iz druge kvalifikacione grupe U skladu sa konačnim plasmanom na finalnom turniru, ekipe će biti prijavljene za finalne turnire Prvenstva Srbije 2019/2020 za mlađe takmičarske kategorije.

Foto: VK Stari grad