Banjica prvak Srbije za 18-godišnjake, Vukovima srebro

Vaterpolisti Banjice su osvojili titulu prvaka Srbije za igrače rođene 2002. i mlađe (18-godišnjaci).

Finalni turnir odigran je u Valjevu, na otvorenom bazenu „Petnica“.

Mlađi juniori Banjice su u finalu ubedljivo savladali  gradskog rivala, Novobeogradske vukove – 12:7. Posle prve dve četvrtine, Banjica je vodila sa 7:2, u drugom poluvremenu je u nekoliko navrata imala i sedam golova viška (10:3, 11:4, 12:5). Međutim, Vukovi se nisu predavali i u završnici ublalažili poraz.

„Crno-beli“ su dominirali na turniru, jer do trofeja su došli sa tri ubedljiva trijumfa.

Bronza je pripala kragujevačkom Radničkom, koji je u meču za treće mesto savladao domaći Valis 13:7. U utakmici za petu poziciju Crvena zvezda je bila bolja od Singidunuma 11:8.

Na šampionatu je učestvovalo šest ekipa (klubovi iz Vojvodine su odustali).

Partizan je u A grupi osvojio prvo mesto, ubedljivim pobedama nad domaćim Valisom u Singidunumom.

Borba za prvu poziciju u drugoj grupi bila je daleko uzbudljivija. Novobeogradski vukovi su osvojili četiri, KVK Radnički tri, a Crvena zvezda jedan bod.

Prvog dana Radnički je pobedio Zvezdu 12:9, a Novobeogradski vukovi su bili bolji od Radničkog (10:9). U poslednjem kolu sastali su se Zvezda i Vukovi, a sve tri ekipe su i dalje imale šanse za prvo mesto. Zvezdi je bila neophodna pobeda od šest razlike za prvo mesto, Novobeograđanima je bio dovoljan bod, a Kragujevčani su se nadali Zvezdinoj pobedi do pet golova razlike.

Vukovi su vodili tokom prvog poluvremena, ali nikad sa više od dva gola razlike i na velikom odmoru su imali minimalnu prednost (5:4). Drugo poluvreme donelo je nekoliko preokreta, ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali razlika nikad nije bila veća od jednog gola. Novobeograđani su prvo mesto osigurali 13 sekundi pre kraja kada su iz kontranapada poveli sa 12:11. Sekundu pre poslednjeg zvuka sirene , Zvezda je izjednačila iz peterca i osvojila bod za utehu – 12:12.