Kup Srbije za starije juniore: Preostale još dve ulaznice za polufinale

Zahuktava se borba beogradskih klubova za plasman u polufinale Kupa Srbije za 20-godišnjake.

Pred sutrašnje, poslednje kolo nijedan klub nije ispao iz trke za prolaz dalje.

Danas su na Banjici odigrani mečevi četvrtog kola beogradskih kvalifikacija za Kup Srbije za igrače rođene 2001. i mlađe. Novobeogradski vukovi su osvojili prve bodove savladavši Taš 13:8 i sačuvali šanse da se plasiraju u polufinale. Crvena zvezda je bila bolja od Starog grada 14:8, popela se na čelnu poziciju i obezbedla bar drugo mesto u grupi.

Stari grad i Crvena zvezda su izborili plasman u polufinale. Poslednje kolo daće odgovor ko će im se pridružiti, jer preostala tri učesnika – Banjica, Novobeogradski vukovi i Taš imaju šanse da prođu dalje, ali nijedan od ova tri kluba još nije siguran učesnik polufinala nacionalnog kupa.

Kvalifikacije VSB za Kup Srbije za 20-godišnjake

Četvrto kolo
Crvena zvezda – Stari grad 14:8
Vukovi – Taš 13:8
Slobodna Banjica

Plasman
1.  Crvena zvezda 3 – 7
2. Stari grad 4 – 7
3. Banjica 3 –  5
4. Novobeogradski vukovi 3 – 3
5. Taš 3 – 2

LINK: Snimci utakmica četvrtog kola

Rezultati prva tri kola
Prvo kolo: Stari grad – Taš 14:13, Banjica – Vukovi 7:6. Slobodna Crvena zvezda
Drugo kolo:Stari grad – Vukovi 9:6, Crvena zvezda – Banjica 9:6, Slobodan Taš.
Treće kolo: Crvena zvezda – Taš 13:15 -peterci (10:10), Banjica – Stari grad 13:12 – peterci (8:8)

Petak, 25.decembar

Peto kolo
Crvena zvezda – Vukovi (8.00)