Kup Srbije (2001): Banjica i Vukovi uz Zvezdu i Stari grad

Beogradske kvalifikacije za Kup Srbije za 20-godišnjake završene su dramatičnim utakmicama petog kola odigranim danas na Banjici.

Na kraju, u polufinale Kupa su posle izjednačene borbe prošli su Crvena zvezda, Banjica, Stari grad i Novobeogradski vukovi. Zvezda i Stari grad su plasman dalje obezbedili pre poslednjeg kola, dok su im se danas pridružili Vukovi i Banjica.

U prvom današnjem susretu Vukovi su pobedili Zvezdu 8:7 i osigurali četvrto mesto.

Potom su se sastali Banjica i Taš. Posle četvrte četvrtine rezultat je bio 11:11 pa su odlučivali peterci. Banjica je slavila sa 15:14 i popela se na drugo mesto na tabeli. Tašu je ostao na začelju, jer mu je za prolaz u polufinale bila potrebna tri boda. Ni u slučaju da je bio uspešniji u penal seriji, Taš se ne bi plasirao u sledeću fazu takmičenja.

Crvena zvezda, Banjica I Stari grad su na vrlo zanimljivom turniru osvojili po sedam bodova. U kruge ove tri ekipe najbolja je Zvezda, koja je pobedila oba rivala, Banjica je druga, a Stari grad treći. Vukovi su dalje prošli sa četvrtog mesta.

Kvalifikacije VSB za Kup Srbije za 20-godišnjake (2001.godište i mlađi)

Peto kolo

Crvena zvezda – Vukovi 7:8
Banjica – Taš 15:14 – peterci (11:11)
Slobodan Stari grad

LINK: Snimci utakmica petog kola

1. Crvena zvezda 4 – 7
2. Banjica 4 – 7
3. Stari grad 4 – 7
4. Novobeograski vukovi 4 – 6
5. Taš 4 – 3

Rezultati prva četiri kola
Prvo kolo: Stari grad – Taš 14:13, Banjica – Vukovi 7:6.
Drugo kolo:Stari grad – Vukovi 9:6, Crvena zvezda – Banjica 9:6.
Treće kolo: Crvena zvezda – Taš 13:15 -peterci (10:10), Banjica – Stari grad 13:12 – peterci (8:8)
Četvrto kolo: Crvena zvezda – Stari grad 14:8, Vukovi – Taš 13:8.