Crveno-bele i crno-beli na finalnom turniru Kupa Beograda (2010)

Partizan i ženska ekipa Crvene zvezde prva su dva učesnika finalnog turnira Kupa Beograda za generaciju 2010. godište i mlađi.

Preliminarna faza gradskog kupa igra se na bazenima sportskih centara “Pinki” i Obrenovac.

Partizan i ŽVK Crvena zvezda su ostvarili maksimalan učinak u prva dva kola u grupi u “Pinkiju” i obezbedili “ulaznice” za finalni turnir. Crno-beli i crveno-bele će se u nedelju u poslednjem kolu boriti za prvo mesto u grupi.

Na obrenovačkom bazenu takmiči se pet ekipa. Odigrana su tri kola, ali za sada još niko nije izborio plasman na “Fajnal for”. Posle tri kola, u najboljoj poziciji su Novi Beograd 11.april i domaći TENT, sa po šest bodova.

Odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih utakmica, a najuzbudljiviji duel do sada bio je meč Beograd – ŽVK Palilula u drugom kolu grupe u Obrenovcu. Devojčice Palilule su posle prve četvrtine vodile sa 5:0. Međutim, Beograd je kasnije preuzeo kontrolu i uspeo da nadoknadiveliki zaostatak, pa i da povede u poslednjoj četvrtini (13:12 i 14:13). Ipak, meč je završen nerešeno (14:14), pa su odlučivali peterci. Beograd je bio uspešniji u dugoj penal seriji i slavio trijumf 20:19.

Prenose utakmica iz Pinkija možete pratiti na YouTube kanalu “Studio Rakita”., dok će prenosi iz Obrenovca biti emitovani naYouTube kanalu “Beoval Live”

Kup Beograda (2010), preliminarna faza takmičenja

A grupa (SRC „Pinki“)

Partizan – Taš 15:5
Zemun – ŽVK Crvena zvezda 2:11

Zemun – Partizan 5:12
ŽVK Crvena zvezda – Taš 16:7

Plasman: 1. ŽVK Crvena zvezda 6, 2. Partizan 6, 3. Zemun 0, 4. Taš 0.

B grupa (Bazen u Obrenovcu)

Novi Beograd 11.april – Košutnjak 19:2
TENT – Beograd 13:9
Slobodna Palilula

Drugo kolo
Beograd – ŽVK Palilula 20:19 – peterci (14:14)
Košutnjak – TENT 7:10
Slobodan Novi Beograd 11.april

Treće kolo
Beograd – Košutnjak 11:6
Novi Beograd 11.april – ŽVK Palilula 18:5
Slobodan TENT

Plasman: 1. Novi Beograd 11. april 6 (2 utakmice), 2. TENT 6 (2), 3. Beograd 5 (3), 4. Palilula 1 (2), 3. Košutnjak 0 (3)

Raspored za nedelju, 11.april – A grupa:Zemun – Taš (18.00), Partizan – ŽVK Crvena zvezda (18.45), B grupa:Novi Beograd 11.april – Beograd (20.00), TENT – Palilula (21.00).

Kompletan raspored:Kup Beograda (2010)

Naslovna fotografija: Ivana Todorović Photography (ŽVK Crvena zvezda/Facebook)

Snimci utakmica

A grupa