Počeo finalni turnir Kupa Beograda (2010): Novi Beograd i i Partizan u borbi za prvo mesto

U Obrenovcu je počeo finalni turnir Kupa Beograda za 2010.godište i mlađe. Učestvuju Novi Beograd 11.april, Partizan, ŽVK Crvena zvezda i TENT.

Novi Beograd je turnir otvorio ubedljivom pobedom nad mešovitom ekipom ŽVK Crvena zvezda (tim devojčica je pojačan sa trojicom dečaka).

U drugom meću prvog kola sastali su se TENT i Partizan. Partizan je sredinom treće četvrtine vodio 7:3, ali Obrenovčani su uspeli da nadoknade zaostatak, vrate se u meč, pa je posle četvrte četvrtine na semaforu pisalo 9:9. Pobednika su odlučili peterci. Partizan je bio uspešniji u penal seriji i zabeležio pobedu 13:12.

Partizan i Novi Beograd će se večeras u poslednjem kolu boriti za prvo mesto i pobednički pehar.

Kup Beograda (2010), finalni turnir

Prvo kolo
ŽVK Crvena zvezda – Novi Beograd 11. april 3:15
TENT – Partizan 12:13 – peterci (9:9)

Drugo kolo (ponedeljak, 19. april)
Partizan – Novi Beograd 11. april (19.30)
TENT – ŽVK Crvena zvezda (20.30)

Rezultati preneti iz preliminarne faze: Novi Beograd 11.april – TENT 18:9, Partizan – ŽVK Crvena zvezda 10:5.

Plasman pred poslednje kolo: 1.Novi Beograd 6, 2. Partizan 5, 3. TENT 1, 4. ŽVK Crvena zvezda bez bodova.