Partizan, Zemun, Beograd i Novi Beograd 11.april u polufinalu PS za 12-godišnjake

Zemun, Beograd, Partizan i Novi Beograd 11.april plasirali su se u polufinale Prvenstva Srbije za igrače rođene 2009. i mlađe (12-godišnjake).

Preliminarna faza beogradskih kvalifikacija završena je u nedelju uveče na bazenima “Pinki” i “Tašmajdan”.

Zemun je osvojio prvo, a Beograd drugo mesto u A grupi u “Pinkiju”. Partizan je dominirao na turniru na Tašmajdanu, ostvario četiri ubedljive pobede i osvojio maksimalnih 12 bodova. Druga pozicija pripala je Novom Beogradu 11. april, koji je u odlučujućem mestu u borbi za drugo mesto savladao Taš 15:7.

Četiri kluba koja su prošla dalje će prethodno igrati na finalnom turniru beogradskih kvalifikacija, a na osnovu plasmana na ovom turniru ekipe će biti prijavljene za polufinale grupe.

Na beogradskom “Fajnal foru” će biti odigrana dva kola. Sastajaće se ekipe koje u prvoj fazi nisu bile u istoj grupi, a međusobni rezultati iz preliminarne faze se prenose. Partizan će startovati sa tri, Zemun sa dva, Beograd sa jednim i Novi Beograd 11.april bez bodova.

Slobodan Zemun

Konačan plasman: 1. Zemun 11, 2. Beograd 10, 3. TENT 6, 4. Crvena zvezda 3, Stari grad 0.

Snimci utakmica i prenosi na YouTube kanalu “Studio Rakita”.

Slobodan Novi Beograd 11.april

Konačan plasman: 1.Partizan 12,  2. Novi Beograd 9, 3. Taš 6, 4.Singidunum 3, 5. Košutnjak 0.