Kvalifikacije za 15-godišnjake (A grupa): “Večiti rivali” prošli u polufinale

Partizan 1 i Crvena zvezda kvalifikovali su se u polufinale Prvenstva Srbije za 15-godišnjake (2006.godište i mlađi), kao prvoplasirana i drugoplasirana ekipa A grupe beogradskih kvalifikacija.

Crno-beli su na turniru na Banjici prvo mesto osvojili sa maksimalnih 15 bodova, osvojenih sa pet ubedljivih pobeda.

Zvezda i Beograd 2 su vodili izjednačenu borbu za drugo mesto. Duel ova dva rivala, odigran u trećem kolu, bio je presudan u trci za drugu kartu za polufinale. Crvena zvezda je slavila u izvođenju peteraca – 9:7 (6:6). U preostala dva kola nije bilo iznenađenja, pa Beograd 2 nije uspeo da stigne crveno-bele.

Četvrto mesto pripalo je Zemunu, peto Singidunumu, a šesto Tašu.

Takmičenje u B grupi u Obrenovcu odigrano je ranije, a dalje su prošli Partizan 2 i Taš 1.

Partizan 1 i Partizan 2 na finalni turnir gradskih kvalifikacija prenose po tri boda, Zvezda i Taš će startovati bez bodova.

Kvalifikacije VSB za Prvenstvo Srbije 2020/21 (2006.godište)

Singidunum – Zemun 4:10
Crvena zvezda – Beograd 2 9:7 – peterci (6:6)

Crvena zvezda – Partizan 1 5:13

Plasman: 1. Partizan 1 15, 2. Crvena zvezda 11, 3. Beograd 2 10, 4. Zemun 6, 5. Singidunum 3, 6. Taš 0.