Srbija osvojila prvo mesto na turniru u Beogradu, određen tim za Tokio

Reprezentacija Srbije osvojila je pobednički pehar na turniru “Srbija 2021”, održanom na bazenu SC “Milan Gale Muškatirović”.

Drugo mesto pripalo je Španiji, treći je bio juniorski tim Srbije, koji se sprema za Svetsko prvenstvo u Pragu, a na četvrtom mestu završila je Francuska.

Za seniorsku reprezentaciju, turnir u Beogradu je bio poslednja provera pred Olimpijske igre u Tokiju. Odmah posle turnira, selector Dejan Savić je saopštio kojih 13 igrača će predstavljati našu zemlju na OI.

Golmani: Branislav Mitrović, Gojko Pijetlović, igrači u polju: Filip Filipović, Dušan Mandić, Nikola Dedović, Milan Aleksić, Sava Ranđelović, Nikola Jakšić, Andrija Prlainović, Stefan Mitrović, Strahinja Rašović, Duško Pijetlović i Đorđe Lazić.

Na pripreme u Kašivazaki otputovaće i Radomir Drašović i Đorđe Vučinić, kao rezervne opcije.

Na Olimpijskim igrama debitovaće Dedović, Rašović i Lazić. U poređenju sa timom koji je 2016.godine osvojio Olimpijsko zlato, sada među 13 nema Živka Gocića, Slobodana Nikića (obojica su posle OI u RIju završili karijeru u reprezentaciji) i Miloša Ćuka.

Najiskusniji olimpijci u srpskoj selekciji su FIlip FIlipović, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović, koji će četvrti put učestvovati na OI.

Turnir “Srbija 2021”, Beograd 6 – 8. juli

Srbija je do prvog na turniru došla pobedama nad Francuskom (14:10), Srbijom 2 (15:9) i svetskim I evropskim vicešampionom Španijom (12:10).

Prema očekivanju, najzanimljiviji meč je bio derbi Srbija – Španija. Većim delom meča Španci su vodili, ali nikada sa više od dva gola razlike. Pred poslednju četvrtinu rezultat je bio nerešen – 9:9. Početkom četvrtog dela, Srbija je povela sa 10:9. Španci su izjednačili na 10:10. Međutim, u poslednja dva minuta, Dušan Mandić I Filip FIlipović su golovima Srbiji doneli pobedu od 12:10.

Juniorski tim Srbije je, u svakoj utakmici, kao pojačanja imao po dvojicu-trojicu igrača iz seniorskog tima. Srbija 2 u prva dva kola nije došla do bodova, ali je odlično odigrala poslednji meč, savladala Francusku 10:7 I osvojila bronzanu medalju.

Prvo kolo

Srbija 1 – Francuska 14:10 (4:3, 4:2, 4:2, 2:3)

Bazen „25 maj MGM“. Sudije: Raković i Jovančević. Igrač više: Srbija 4 (2), Francuska 7 (2). Peterci Srbija 1 3 (2), Francuska 1(1).
SRBIJA 1: g. Pijetlović, Mandić 2, Dedović, Ranđelović, Rašović, D. Pijetlović 4, Lazić 1, Aleksić 1, Jakšić 1, Filipović 4, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović, Drašović. Selektor: Dejan Savić.
FRANCUSKA: Dubua, Sodadije 2 , Marion- Vernu 1, Lopen, Dekarmo, Vernu, Kruzija, Denardi, Marzuki, Kanon 1, Vanpeperstrat, Bue, Fontani, Vitran. Selektor Nenad Vukanić.

Srbija 2 – Španija 2 7:15 (2:8, 1:3, 2:3, 2:1)

Bazen „25. maj Milan Gale Muškatirović” Sudije: Putniković i Raković – Krstonošić. Igrač više: Španija 10 (5), Srbija 2 7 (3). Peterci: Španija 1 (1), Srbija 2 (1).
ŠPANIJA: Lopez, Munariz 3, Legada 2, De Toro 1, Sanauha, Larumbe 1, Famera 3, Fernandez, Taul 1, Baroso 1, Maljarač 2, Bustos, Agire, Delgado 1. Selektor: Martin.
SRBIJA 2: Mišović, Branković, Stanojević 2, Pljevančić, Gak, Velkić, Radulović 1, Milojević, Martinović, Trtović, Jakšić, Radović 2, Vujnić, Vico 2. Savezni trener Stevanović.

Drugo kolo

Srbija 1 – Srbija 2 15:9 (5:0, 3:4, 3:2, 4:3)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Raković-Krstonošić, Virijević . Igrač više: Srbija 1 9 (2), Srbija 2 12 (4). Dva igrača više Srbija 1 (0). Peterci: Srbija 1 2 (2), Srbija 2 3 (3)

SRBIJA 1: G. Pijetlović, Mandić, Dedović, Ranđelović 1, Rašović 2, D. Pijetlović 4, Vico 2, Aleksić, Drašović, Filipović 2, Prlainović, S. Mitrović 2, B. Mitrović, Vučinić 2. Selektor: Savić.
SRBIJA 2: Mišović, Branković, Stanojević, Pljevančić 1, Gak 1, Velkić, Radulović 5, Martinović, Milojević, Lazić, Tanasijević, Radović 2, Vujnić, Bućan. Savezni trener: Stevanović.

Francuska – Španija 5:9 (2:2, 0:3, 1:3, 2:1)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Raković i Jovančević. Igrač više: Francuska 6 (0), Španija 6 (0). Peterci: Španija 1 (0).

FRANCUSKA: Duboa, Saudadije, Marion Vernu 1, Lepont, Karmo, Vernu 3, Kruzija 2, Penardi, Marzuki, Kanon, Vanpeperstrat, Bue, Fontani, Vitran. Selektor: Vukanić.
ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Munariz 3, Granados 2, Sanauha, Del Toro, Larumbe, Famera 1, Fernandez, Taul 1, Perone, Maljarah 2, Kabanjas, Agire, Delgado. Selektor Martin.

Treće kolo

Srbija 1 – Španija 12:10 (1:3, 4:2, 4:4, 3:1)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Raković i Putniković. Igrač više. Srbija 10 (4), Španija 9 (5). Peterci: Srbija 3 (1).
SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Dedović 2, Ranđelović 1, Rašović , D. Pijetović, Vico, Aleksić, Drašović, Filipović 3, Prlainović, S. Mitrović 1, B. Mitrović, Vučinić 2. Selektor: Savić.
ŠPANIJA: Lopez Pinedo, Munariz 3, Granados 2, Sanauha 1, De Toro 1, Larumbe 1, Famera, Fernandez, Taul 1, Perone, Maljarač, Bustos 1, Agire, Baroso. Selektor Martin.

Srbija 2 – Francuska 10:7 (3:2, 3:2, 3:2, 1:1)

Bazen SRC “Milan Gale Muškatirović”. Sudije: Virijević i Jovančević. Igrač više: Srbija 2 7 (1), Francuska 15 (2). Peterci: Srbija 2 1 (1), Francuska 2 (1)

SRBIJA 2: Mišović, Branković, Stanojević, Pljevančić, Lazić 2, Velkić, Radulović 5, Martinović, Milojević, Tanasijević, Jakšić, Radović 1, Vujnić, Bućan 2. Savezni trener: Stevanović.
FRANCUSKA: Duboa, Sodadie, Marion Vernu 1, Lepoen, Do Karmo, Vernu 2, Kruzija, Denardi, Marzuki, Kanon 3, Vanpeperstrat, Bue 1, Fontani, Vitran. Selektor: Vukanić.

Plasman

1.Srbija 9