Srbija šampion Mediterana!

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Sredozemlja na 19.Mediteranskim igrama u Oranu (Alžir).

Na Mediteranskim igrama nema starosnog ograničenja za učesnike. Međuim, na vaterpolo turniru su učestvovale reprezentacije sastavljene od igrača rođenih 2004. i mlađih, s obzirom da su se MI poklopile sa terminom Svetskog prvenstva u Budimpešti.

Srbija je do zlata došla sa šest pobeda u isto toliko utakmica. U takmičenju u grupi, naša selekcija, koju je sa klupe vodio Uroš Stevanović, je pobedila Sloveniju (22:6), Francusku (18:7), Portugal (16:3) i u derbiju Crnu Goru (9:8) i kao prva u grupi prošla u polufinale.

Sve fotografije: Ivica Veselinov/Olimpijski komitet Srbije

Srpski tim je u polufinalu posle velike borbe savladala Španiju 8:7, a u finalu je za rivala ponovo dobila Crnu Goru, koja je pobedila Italiju (10:9).

Finalni meč je završen istim rezultatom kao i duel komšija u grupi. Srbija je slavila tirjumf od 9:8 ( po četvrtinama 1:2, 4:2, 2:3, 2:1).

Crna Gora je bolje počela povela 2:0 da bi Kojić sedam sekundi pre kraja prve četvrtine smanjio. U drugoj četvrtini dva puta Gavrilović i ponovo Kojić su bili strelci za 4:2 a na poluvreme je Srbija otišla sa golom prednosti.

Trećih osam minuta su protekli u znaku Crne Gore. Serijom od tri gola posle pogotka Radulovića za Srbiju rival je poveo 7:6. Golom iz peterca izjednačio je Dimitrijević u samom finišu. Završna četvrtina je počela golom Kovačevića za prednost Srbije 8:7, izjednačio je sa igračem više Vukićević a pobedonosni gol za zlato Srbiji postigao je Urošević 2,33 do kraja.

Golove za Srbiju u finalu postigli su: Nikola Kojić i Bogdan Gavrilović po dva, Mitar Maraš, Marko Dimitrijević, Viktor Urošević, Aleksandar Kovačević, Nikola Vuk Radulović po jedan.

Srbija je u Oranu igrala u sledećem sastavu: Virijević, Pajković, Maraš , Dimitrijević , Gavrilović , Kojić , Anđelić, Poznanović, Urošević , Kovačević , Brešćanski , Stanić , Radulović.Savezni trener bio je Uroš Stevanović.

Inače, Srbija je osvojila zlato i na prethodnim Mediteranskim igrama, održanim 2018 u Taragoni (Španija), ali pre četiri godine na turniru su učestvovale seniorske selekcije.
U meču za bronzu Španija je pobedila Italiju 16:8.