Košutnjak osvojio Kup Srbije za 16-godišnjake

Vaterpolisti Košutnjaka su pobednici Kupa Srbije u konkurenciji igrača za 17 godina.

Finalni turnir odigran je u Šapcu. Košutnjak, razvojni tim Partizana, je u finalu posle boljeg izvođenja peteraca pobedio šabačku Savu – 15:14 (10:10 posle četiri četvrtine).

Sem Košutnjaka, Beograd je na finalnom turniru predstavljao i Taš  koji je osvojio šesto mesto.

Košutnjak je u beogradskim kvalifikacijama osvojio prvo mesto, a u polufinalnoj grupi u Novom Sadu , drugu poziciju iza  Save (rezultati polufinalnih grupa na kraju članka). Šapčani su u polfinalnoj grupi Košutnjak savladali minimalnom razlikom 12:11.

U grupnoj fazi finalnoj turnira Sava i Košutnjak su zabeležili po tri pobede i plasirali se u finale, u kome se, posle velike borbe i penal serije, beogradski klub revanširao Šapčanima.

Košutnjak -Bečej 11:9

Plasman posle grupne faze: 1. Sava 15, 2. Košutnjak 12, 3. Bečej 9, 4. Vojvodina 6, 5. Taš 3, 6. Šabac 0.
(Sava i Bečej su startovali sa po šest, Taš i Košutnjak sa po tri, a Vojvodina i Šabac bez bodova)

Mečevi za konačan plasman

Finale: Košutnjak – Sava 15:14 – petercima (10:10)

Treće kolo: Vojvodina – Košutnjak 3:10, Sava – Partizan 15:2

Plasman: 1. Sava 9, 2. Košutnjak 6, 3. Vojvodina 3, 4. Partizan 0.

Na finalni turnir plasirali su se Sava (prenela je šest bodova iz polufinala), Košutnjak (3), Vojvodina (0).