Srbija peta na prvom Evropskom prvenstvu za kadete

Kadetska reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Prvom prvenstvu Evrope za vaterpoliste do 15 godina, koje je danas završeno u Burgasu (Bugarska).

U meču za petu poziciju, Srbija je danas savladala Gruziju sa visokih 12:3.

Naša selekcija je odigrala šest utakmica, zabeležila je pet ubedljivih pobeda, a poraz od Mađarske u četvrtfinalu ju je koštao medalje. Srbija je sredinom poslednje četvrtine vodila sa 11:10, ali Mađari su a kraju slavili sa 12:11.

Srbija je u takmičenju u grupi savladala Sloveniju (22:4), Belorusiju (17:9) i Crnu Goru (14:9). Potom je usledio spomenuti poraz od Mađarske, a u razigravanju od pete do osme pozicije, Srbija je pobedila Španiju (12:5) i Gruziju (12:3).

Za Srbiju su u Burgasu igrali:Mateja Cerović, Radosav Virijević, Bodan Brešćanski, Bogdan Gavrilović, Petar Marković, Zoran Božović, Mitar Maraš, Bogdan Gavrilović, Marko Dimitrijević, Aleksandar Kovačević, Nikola Kojić, Viktor Urošević , MIhajlo Janošević, Petar Stanić, Mihajlo Pavlović

Selektor je Živko Gocić, a uz njega u stručnom štabu su bili: Miloš Korolija, Mijat Mijatović (treneri), Bojan Međedović (kondicioni trener),Djurdja Antunović (fizioterapeut) i Goran Čanković ( tim lider). Srbiju je predstavljao i sudija Nenad Golijanin.

Mađarska je osvojila zlato, ubedljivim trijumfom nad Crnom Gorom (15:9) u finalu. Bronza je pripala Italiji, koja je u meču za treće mesto savladala Grčku (9:8)

Evropsko prvenstvo za kadete, Burgas (21 – 28.jul)

Takmičenje po grupama (1-3.dan)

Grupa A
Mađarska – Slovačka 20:6
Hrvatska – Rumunija 12:5
Rumunija – Slovačka 5:6
Mađarska – Hrvatska 8:9
Hrvatska – Slovačka 15:7
Mađarska – Rumunija 13:4

Plasman: 1. Hrvatska 9, 2. Mađarska 6, 3. Slovačka 3, 4. Rumunija 0.

Grupa B
Španija – Turska 14:9
Grčka – Bugarska 24:4
Španija – Grčka 5:6
Bugarska – Turska 7:17
Španija – Bugarska 18:4
Grčka – Turska 15:10

Plasman: 1. Grčka 9, 2. Španija 6, 3. Turska 3, 4. Bugarska 0.

Grupa C
Gruzija – Rusija 9:9
Italija – Holandija 13:7
Rusija – Holandija 12:10
Italija – Gruzija 12:8
Italija – Rusija 11:6
Gruzija – Holandija 14:11

Plasman: 1.Italija 9, 2. Gruzija 4, 3.Rusija 4, 4. Holandija 0.

Grupa D
Crna Gora – Belorusija 19:7
Srbija – Slovenija 22:4
Belorusija – Slovenija 9:14
Srbija – Crna Gora 14:9
Srbija – Belorusija 17:4
Crna Gora – Slovenija 10:8

Plasman: 1. Srbija 9, 2. Crna Gora 6, 3. Slovenija 3, 4. Belorusija 0.

Četvrti dan

Razigravanje 13-16.mesto
Rumunija – Holandija 9:8
Bugarska – Belorusija 11:8

Osmina finala
Mađarska – Rusija 11:5
Gruzija – Slovačka 12:8
Španija – Slovenija 12:11
Crna Gora – Turska 14:4

Peti dan

Razigravanje 9-12.mesto
Rusija – Slovenija 14:9
Slovačka – Turska 13:10

Četvrtfinale
Španija – Italija 5:6 (3:3 – peterci)
Crna Gora – Hrvatska 10:9
Mađarska – Srbija 12:11
Gruzija – Grčka 10:12

Šesti dan

Za 15.mesto
Holandija – Belorusija 15:5

Za 13.mesto
Rumunija – Bugarska 18:8

Za 11.mesto
Slovenija – Turska 11:5

Za 9.mesto
Rusija – Slovačka 14:8

Sedmi dan

Razigravanje za plasma od 5. do 8.mesta
Srbija – Španija 12:5
Gruzija – Hrvatska 11:10 (7:7 – peterci)

Polufinale
Mađarska – Italija 8:6
Grčka – Crna Gora 8:13

Osmi dan

Finale

Mađarska – Crna Gora 15:9

Za bronzanu medalju
Italija -Grčka 9:8

Za peto mesto
Srbija – Gruzija 12:3

Za sedmo mesto
Španija – Hrvatska 9:7

Konačan plasman

1.Mađarska
2.Crna Gora
3. Italija
4. Grčka
5. Srbija
6. Gruzija
7. Španija
8. Hrvatska
9.Rusija
10.Slovačka
11.Slovenija
12.Turska
13.Rumunija
14.Bugarska
15.Holandija
16.Belorusija

Please follow and like us: