Ligaški vikend: Novi Beograd ponovo bolji od Zvezde, Valis se plasirao u Premijer Regionalnu ligu

Naslovna fotografija: Relja Danković i Alvaro Granados Foto: VK Novi Beograd

Utakmicama petog kola Super lige za plasman od 1. do 6. mesta završen je ligaški deo Prvenstva Srbije.

Novi Beograd je u derbiju pobedio Crvenu zvezdu 9:7 i u plej-of ulazi sa maksimalnih 30 bodova.

U preostala dva meča poslednjeg kola trijumfe su zabeležile gostujuće ekipe. Radnički je na Banjici pobedio Partizan 13:11, dok je Šabac u uvertiri derbija na „11.aprilu“ bio bolji od NBG Vukova (15:12).

Rezultati poslednjeg kola nisu uticali na redosled na tabeli. Novi Beograd, Crvena zvezda, Radnički i Šabac će igrati u plej-ofu za titulu, dok će se Partizan i Vukovi boriti u plej-ofu za plasman od 5. do 8. mesta, zajedno sa Valisom i Proleterom (osvajači sedmog i osmog mesta u ligi za opstanak).

Istovremeno sa završetkom ligaškog dela sezone u Srbiji, završeno je i razigravanje u Regionalnoj ligi. Valis je izborio plasman u Premijer Regionalnu ligu, pošto je u drugom meču plej-auta u Splitu pobedio Mornar 17:10. Valjevci su pre nedelju dana na domaćem terenu poraženi 11:12.

Super liga Srbije, 1-6. mesto, deseto kolo (peto u drugom delu)

Utakmica između Novog Beograda i Crvene zvezde na “11.aprilu” je bio derbi za prestiž, jer i pre poslednjeg kola je bilo jasno da će Novi Beograd ligu završiti na prvom, a Zvezda na drugom mestu. Prvo poluvreme je bilo vrlo interesantno.  Crveno-beli su bili ravnopravan rival domaćinu i, šta viiše, imali prednost od 5:4 na poluvremenu. Novi Beograd je dominirao u trećoj četvrtini, u kojoj je postigao pet golova u nizu i u poslednju četvrtinu ušao sa prednošću od 9:5. Poslednja četvrtina je pripala Zvezdi, ali samo da ublaži poraz – 9:7. Strelci za Novi Beograd su bili: Granados i Ćuk po dva, Martinović, Skumpakis, Pijetlović, Drašović i Vučinić po jedan, a za Crvenu zvezdu: Milojević i Vasić po dva, Danković, Seman i Radović po jedan.

U poslednjem kolu, Partizan je prvi put bio domaćin na bazenu Banjica. Kvar na plivalištu je saniran početkom aprila, pa su se crno-beli od sezone oprostili,, ipak, na svom bazenu. Partizan je vodio sa 5:2. Radnički je napravio preokret u drugoj deonici i u treću ušao sa vođstvom od 6:5. Crno-beli su izjednačili na 6:6, ali Kragujevčani su odgovorili serijom od 3:0 za ključno vođstvo od 9:6. Marko Janković je pobedi Radničkog dooprineo sa šest golova, a Lazar Vićković je dodao tri. Vuk Drašković je bio četvorostruki strelac za Partizan.

Šabac je zahvaljujući dobrom početku (4:1) pobedio Vukove 15:12. Stanić je postigao pet, a Stojanović četiri gola za Šabac, koliko je dao i najbolji strelac Vukova, Đorđević

Novi Beograd – Crvena zvezda 9:7 (2:2, 2:3, 5:0, 0:2)

Partizan – Radnički 11:13 (5:2, 0:4, 3:4, 3:3)

Vukovi – Šabac 12:15 (1:4, 3:3, 3:6, 5:2)

Konačan plasman: 1. Novi Beograd 11.april 30, 2. Crvena zvezda 20, 3. Radnički 19, 4. Šabac Eliksir 14, 5. Partizan 4, 6. NBG Vukovi 3.

Polufinale plej ofa igra se na dve pobede: Novi Beograd – Šabac, Crvena zvezda – Radnički. Termini su 30. april, 8. maj i ako treba 11. maj. U istim terminama igraće se za plasman od petog do osmog mesta: Partizan – Proleter, Vukovi – Valis.

Plej-of za deveto mesto (druga utakmica)

Nais – Vojvodina 15:17 (5:5, 3:4, 2:3, 7:8) – prvi meč 14:22

Vojvodina je osvojila deveto, a Nais 10. mesto.

Plej-of za 11.mesto (druga utakmica)

Stari grad – Taš 14:11 (4:1, 2:1, 5:3, 3:6) – prvi meč 19:14

Stari grad je obezbedio 11. mesto, pa će u plej-autu igrati protiv Beograda. Taš će naredne sezone igrati u Prvoj A ligi.

Regionalna liga, plej-aut

Valis Vega je u prvom meču plej-auta Regionalne lige poražen od Mornara u Valjevu (12:13), pa u Split nije otišao kao favorit. Ali, Valjevci su prikazali odličnu partiju.

Početkom druge četvrtine rezultat je bio 4:4. A onda je počela dominacija Valjevaca, koji su postigli šest golova u nizu i pred treću četvrtinu vodili 10:6. U narednih 16 minuta je uvećao prednost za konačnih  17:10 (3:3, 7:1, 3:3, 4:3).

Srbiju će u Premijer Regionalnoj ligi naredne sezone predstavljati aktuelni prvak Novi Beograd, zatim Crvena zvezda, Radnički, Šabac i Valis.