Kup Evrope: Oproštaj Zvezde u četvrtfinalu

Naslovna fotografija: Draško Gogov je postigao tri gola u meču sa Jugom (Foto: Slobodan Sandić)

Dubrovački Jug je u revanšu četvrtfinala Kupa Evrope u Beogradu pobedo Crvenu zvezdu 14:10 (4:2, 3:3, 3:1, 4:4) i plasirao se na fajnal for. U prvom susretu bilo je 15:9 za Jug.

Jug je iz prvog susreta imao veliku razliku. Uz to Crvena zvezda je bila bez suspendovanih Radovića i Vasića i povređenog kapitena Markovića. Samo je u početku bilo 1:1 a potom je Jug, nametnuo svoj stil igre, lako ostvario prednost i rutinski zabeležio drugu pobedu.

Trener Zvezde Aleksandar Filipović je na raspolaganju imao samo 11 igrača: Mišović, Popović 1, Danković, Živković. Subotić, Gogov 3, Basara 1, Vukićević 2, Seman 3, Milojević, Ivanović. Najefikasniji u Jugu bili su Žuvela i Daube sa po tri pogotka.

Uz Jug, na Fajnal for su se plasirali Špandau, sa trenerom Vladimirom Markovićem, Primorje i Sabadelj.

Kup Evrope, četvrtfinale, drugi mečevi

Crvena zvezda – Jug 10:14 (prva utakmica 9:15)
Sabadelj – Steaua Bukurešt 7:6 (6:5)
Špandau 04 – Savona 12:10 (11:10)