Partizanu 2 tri boda u derbiju na Banjici

Derbi sedmog kola Divizije 2 Prvenstva Beograda za 14-godišnjake (2010. i mlađi) odigran je na Banjici.

Sastali su se klubovi koji do ove sedmice nisu doživeli poraz. Partizan 2 je dočekao Zemun. Crno-beli su upisali ubedljiv trijumf – 11:3 i osigurali plasman u baraž. Prvo poluvreme najavljivalo je neizvesnu utakmicu. Posle dve četvrtine Partizan 2 je vodio 4:2, ali domaći su furioznom trećom četvrtinom (6:0) stekli nedostižnu prednost. U poslednjoj deonici svaki tim je postigao po gol.

Zemun je i dalje na drugom mestu, ali Crvena zvezda mu “duva za vrat”. Crveno-beli su u sedmom kolu napunili mrežu Beograda (20:2) i smanjili zaostatak za Zemuncima. Zvezda ima tri boda manje, ali i meč manje od Zemuna. Upravo će se ova dva kluba će se sastati u najvažnijem meču osmog kolu.

TENT je ubedljivim trijumfom nad BVK Radničkim (24:2) nastavio dominaciju i niz pobeda u Diviziji 2 za 12-godišnjake. Crvena zvezda drži korak za Obrenovčanima. Crveno-beli, koji su savladali Singidunum 14:7, imaju 12 bodova, koliko i TENT, ali odigrali su meč više. Zvezda je jedini poraz pretrpela u duelu sa Obrenovčanima.

Partizan 2, Beograd 2 i Stari grad sa po šest bodova iz četiri utakmice vode izjednačenu borbu za treće mesto i čekaju eventualni kiks crveno-belih da se popnu na drugu poziciju. Partizan i Stari grad su već igrali protiv Zvezde i doživeli poraze, pa praktično samo Beograd 2 ima šansu da sustigne crveno-bele

2012. godište i mlađi, Divizija 2 (peto kolo)

8. Beograd 7 – 0

Ovog vikenda trebalo je da bude odigran i turnir Divizije 1 Prvenstva Beograda za 16-godišnjake, ali utakmice su odložene zbog priprema reprezentacije. Naredne sedmice, zbog raspusta, neće biti mečeva u Prvenstvu Beograda.

Svi rezultati i tabele u kategoriji Prvenstvo Beograda 2024 – rezultati i tabele

Delegiranja i dodatne informacije u dokumentu Prvenstvo Beograda 2024, grupna tabela