Prvenstvo Srbije: Novi Beograd u finalu, čeka Zvezdu ili Radnički

Aktuelni šampion Novi Beograd je prvi finalista plej-ofa Prvenstva Srbije. Novobeograđani su i u drugom meču polufinala pobedili Šabac, a rivala u seriji završnih mečeva za titulu saznaće u subotu.

Pobednika drugog polufinalnog para, Crvena zvezda – Radnički, će odrediti majstorica u Beogradu 11. maja. Radnički je večeras posle peteraca pobedio Crvenu zvezdu u Kragujevcu 13:12 i produžio seriju mečeva.

Novi Beograd ubedljivo savladao Šabac u gostima – 17:9. Napad srpskog prvaka predvodili su  Granadosom (5 golova) i Skumpakis (4) Tomić je postigao tri gola za Šabac.

Većim delom duela Radničkog i Zvezde u kragujevačkom bazenu SC “Park” igralo se gol za gol. Crveno-beli su početkom poslednje deonici povela sa 10:8. Domaći su smanjili na 9:10 sredinom četvrtrtine. U poslednjem napadu, pred golom gostiju našao se i golman Radničkog Stefan Todorovski, a upravo je on postigao gol za izjednačenje – 10:10 i uveo meč u peterce. Todorovski je u penal seriji odbranio dva šuta i izrastao u junaka pobede od 13:12.

Strelci za Kragujevčane su bili: Vićković tri, Stanojević, F.Janković, M. Janković i Šulc po dva, Gavrilović i Todorovski po jedan a za Crvenu zvezdu Subotić četiri, Vasić tri, Radović dva, Bursać, Vukićević i Milojević po jedan. Kod izvođenja peteraca Stanojević nije bio precizan kod domaćina a u Zvezdi su neuspešni bili Bursać, Milojević i Radović. Za Radnički su tri gola postigli M. Janković, F.Janković i Šulc a za Zvezdu Subotić i Vasić

Valis i Partizan će igrati u plej-ofu za peto mesto. Valis je u drugom meču polufinala za plasman od 5. do 8. mesta golom razlike savladao Novobeogradske vukove 13:12, a Partizan je bio ubedljiv protiv Proletera 18:10.

Prvenstvo Srbije, polufinale plej-ofa, druge utakmice

Za plasman od 1. do 4. mesta

Radnički – Crvena zvezda 13:12 (3:3, 3:4, 2:2, 2:1, peterci 3:2) – rezultat u seriji 1:1

Šabac – Novi Beograd 9:17 (1:4, 4:2, 3:6, 1:4) – 0:2

Za plasman od 5. do 8. mesta

Proleter – Partizan 10:18 (3:5, 2:4, 1:6, 4:3) – 0:2

Valis Vega – Vukovi 12:11 (2.0, 2:4, 1:4, 7:3) – 2:0.