Evro kupovi: Porazi Beograđana, crveno-belima bod za utehu, novi trijumf Šapca

Srpski predstavnici, beogradski klubovi Novi Beograd i Crvena zvezda u Ligi šampiona su pretpreli poraze u trećem kolu. Danas su odigrani i mečevi drugog kola grupne faze Kupa Evrope, a Šabac je došao do druge pobede.

Liga šampiona, treće kolo

Novi Beograd je na domaćem terenu izgubio od Sabadelja (10:12). Crvena zvezda je na gostovanju u Trebinju posle peteraca izgubila od Jadrana iz Herceg Novog (20:21), pa je, za utehu, osvojila prvi bod ove sezone.

Oba beogradska kluba imaju za čime za žale, jer su bili nadomak pobeda, koje su ispustili na sličan način, u završnici.

Novi Beograd je skoro tokom cele utakmice protiv Sabadelja imao prednost. Vodio je 3:0, 4:1, 7:4 i činilo se da će upisati i treći trijumf. U trećoj četvrtini, Sabadelj je pripretio smanjivši na 7:8. Medjutim Drašović i Granados su dve minuta pred posledjnji odmor povećali prednost. Ali, do kraja utakmice Novi Beograd nije postigao ni jedan gol a za to vreme pet puta su Španci pogadjali mrežu domaćina. Novobeograđani su pretrpeli prvi poraz u sezoni i čelnu poziciju prepustili Sabadelju.

Novi Beograd je igrao u sastavu: Dobožanov, Radulović, Skumpakis, Granados 4, Ćuk, Pijetlović, Drašović 3, Jakšić 1, Ćetković, Filipović, Lukić, Vlahopulos 2, De Mikelis. Trener Gocić.

Crvena zvezda je, uz veliku podršku navijača u Trebinju, u drugoj četvrtini preuzela kontrolu i skoro do kraja vodila. Početkom poslednje četvrtine, crveno-beli su poveli sa 8:5 i bili su na dobrom putu ka trijumfu. Međjutim serijom 3:0 Novljani su izjednačili na 8:8. U poslednjim sekundama Vasić je postigao gol koji je poništen zbog navodnog prekršaja.

Jadran je do pobede došao posle 14. serija peteraca – 21:20 (13:12 u penal seriji).

Sastav Zvezde: Mišović, Bursać, Danković, Marković, Subotić 4, Vasić 4, Gogov 2, Basara 3, Vukićević, Seman 2, Radović 5, Milojević, Ivanović. Trener: Filipović.

Većina mečeva u ovom kolu je bila vrlo interesantna, a maksimalan učinak zadržali su Pro Reko, Barseloneta i Ferencvaroš.

Naslovna fotografija: Marko Radović, Crvena zvezda (Foto: VSS/S.Sandić)

A grupa: Novi Beograd – Sabadelj 10:12 (4:2, 3:2, 3:4, 0:4), Steaua – Breša 8:17

Plasman: Sabadelj 7, Novi Beograd 6, Breša 5, Steaua 0.

B grupa: Pro Reko – Olimpijakos 12:11, Dinamo – Jug 5:12.

Plasman: Pro Reko 9, Olimpijakos 5, Jug 4, Dinamo 0.

C grupa: Ferencvaroš – Jadran S 13:11, Jadran HN – Crvena zvezda 21:20 (2:1, 0:2, 3:3, 3:2-13:12)

Plasman: Ferencvaroš 9 Jadran S 6, Jadran HN 2, Crvena zvezda 1.

D grupa: Barseloneta – Marselj 9:7, Špandau 04 – Vuljagmeni 14:13

Plasman: Barseloneta 9, Španadau 04 6, Marsej 3, Vuljagmeni 0.

Kup Evrope, drugo kolo

Šabac Eliksir je u drugom kolu grupe Evro kupa pobedio poznati mađarski klub BVSC 10:8 (1:3, 3:1, 2:3, 4:1). Šapčani vode sa 6 bodova u grupi.

Slično kao i u prvom kolu protiv Primorja, Šapčani su loše počeli, ali su uspeli na vreme da se vrate u meč.

Mađari suvodili su 3:0 da bi 11 sekundi pre prvog odmora Stojanović postigao prvi gol za Šabac. U drugoj četvrtini Šabac se razigrao i uspeo da izjednači preko Baraća na 4:4. U nastavku je prednost prelazila sa jedne na drugu stranu. Odluka je pala u finišu utakmice. Kod rezultata 8:8 Mačić i Korać su obezbedili prednost 10:8 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Šabac je igrao u sastavu: Živojinović, Maraš, Novaković, Repanović 2, kopcev, Krug, Barać 1, Toholj 1, Mačić 2, Dragović 1, Stojanović 1, Korać 2, Gavrilović. Trener: Ličanin.

Grupa A: Barselona – Turkoan 15:13, Telimar – Solaris 11:9
Plasman: 1. Telimar 6, 2. Barselona 3, 3. Turkoan 3, 4. Solaris 0.

Grupa B: Vašaš – Savona 18:17, Honved – Apolon 12:11
Plasman: 1. Vašaš 6, 2. Savona 3, 3. Honved 3, 4. Apolon 0.

Grupa C: Šabac – BVSC 10:8, Primorje – Vaspo 98 Hanover 13:9
Plasman: 1. Šabac 6, 2. Primorje 3, 3. BVSC 3, 4. Vaspo 98 0.

Grupa D: Trst – Ortiđa 11:12, Primorac – Panionios 9:10.
Plasman: 1.Ortiđa 6, 2. Primorac 3, 3. Panionios 3, 4. Trst 0.