Partizan 2 i Zvezda osvojili Trofej Beograda

Pioniri Partizana 2 i pionirke Crvene zvezde osvojili su pobedničke pehare na Trofeju Beograda 2017.
Oba turnira održana su u bazenu “Pinki”, a učestvovali su devojčice i dečaci rođeni 2006. i mlađi. Tokom trodnevnog tradicionalnog turnira u organizaciji VS Beograda odigrano je 13 zanimljivih utakmica, u mnogim mečevima viđena je velika, ali korektna borba. Svim utakmicama prisustvovao je veliki broj navijača, roditelja, koji su u sportskoj atmosferi bodrili mlade vaterpolistkinje i vaterpoliste.

Najbolje ekipe su nagrađene peharima, a medalje za po prva tri sastava obezbedio je Grad Beograd.

Crvena zvezda

Partizan 2 je na muškom turniru ostvario četiri pobede i trijumfovao ispred Partizana 1, Zemuna, Banja Luke i Taša. Međusobni rezultati beogradskih klubova su se ujedno računali i za regionalne kvalifikacije za Kup Srbije. Partizan 2, kao prvoplasirani i Taš, kao četvrtoplasirani će igrati u A, a Partizan 1 i Zemun u B grupi polufinala.

Na Trofeju Beograda za devojčice takmičile su se tri ekipe. Zvezda je opravdala ulogu favorita i ubedljivo savladala Šabac i Palilulu, a u duelu koji je odlučivao o drugom mestu Šapčanke su bile bolje od vaterpolistkinja Palilule.

Partizan 2

Trofej Beograda za dečake