Finale plej-ofa:Zvezda vodi sa 2:0

srasovicCrvena zvezda je u drugom meču finala plej-ofa u Kragujevcu pobedila Radnički posle peteraca (14:13) i povela sa 2:0 u finalnoj seriji.

Crveno-belima je sada potrebna još samo jedna pobeda da odbrane titulu šampiona.

Kragujevčani su većim delom meča bili bolji rival, vodili su sa 4:0, 5:1, 8:4, 9:6. Zvezda je zaostatak stigla tek devet sekundi pre kraja, kada je Vapenski pogodio za izjednačenje 10:10, pa su o pobedniku odlučivali peterci. Golove iz penala za Radnički su dali Filip Filipović, Đorđe Filipović i Damir Burić, a za Zvezdu Nikola Vukčević, Boris Vapenski, Strahinja Rašović i Marko Avramović, koji je postavio konačnih 14:13. Golman Crvene zvezde Denis Šefik je zaustavio šuteve Ivana Basare i Aleksandra Ćirića, dok je čuvar mreže domaćin Zdravko Radić odbranio peterac Andriji Prlainoviću.

Radnički Kon Tiki – Crvena zvezda 13:14 (5:1, 1:3, 3:2, 1:4 – 3:4)

Bazen SC Park. Sudije: Stefanović i Stanojević. Gledalaca 1000.

Radnički: Radić, Burić 1 (1 iz peterca), B. Popović, Korolija, Ćirković, Miličić, Ćirić, Basara 3, Zloković, F. Filipović 6 (1), Marković, Đ. Filipović 2 (1), S. Popović, Vuksanović 1. Trener: Stevanović

Crvena zvezda: Šefik, S. Rašović 2 (1), Jovanović, Ivošević, Kljajević, Vukčević 3 (1), Avramović 2 (1), V. Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 3 (1), Prlainović 1, Man 2, Draksimović. Trener: Savić.

Sledeći meč igra se 10. maja na Tašmajdanu, eventualni četvrti 17. maja (Kragujevac), a peti je zakazan za 21. maj (Beograd).