LŠ: Zvezda sa Primorjem

Šampion Srbije Crvena zvezda će u trećem krugu kvalifikacija za Ligu šampiona igrati sa Primorjem, određeno je danas žrebom u Luksemburgu.

Drugi predstavnik Srbije Radnički će za rivala imati prvaka Rumunije Oradeu, za koju igraju Gojko Pijetlović, Miloš Korolija, Vojislav Čupić i Marko Avramović.
Primorje je aktuelni prvak Hrvatske i branilac titule u Regionalnoj ligi.

Treći krug kvalifikacija za Ligu šampiona
OŠC (Mađarska)– Solnok (Mađarska)
Pro Reko (Italija) – HAVK Mladost (Hrvatska)
Crvena zvezda (Srbija)– Primorje Rijeka (Hrvatska)
Radnički Kon Tiki (Srbija)– Oradea (Rumunija)

Prvi mečevi se igraju 29. oktobra, revanši 12. novembra.

Grupe Lige šampiona

A grupa
Barseloneta (Španija)
Eger (Mađarska)
Olimpijakos (Grčka)
Breša (Italija)
Radnički ili Oradea
Pro Reko ili Mladost

B grupa
Partizan (Srbija)
Špandau (Nemačka)
Jug (Hrvatska)
Galatasaraj (Turska)
OŠC ili Solnok
Primorje ili Crvena zvezda

Srbiju na evropskoj sceni predstavlja i novosadska Vojvodina. Novosađani će igrati u Kupu Evrope, a žreb ju je svrstao u grupu u Savoni (Italija), gde će sem domaćina igrati gruzijski Ligamuš, nemački Hanover i predstavnik Rusije Dinamo iz Astrahana.

Grupa A (Grčka): Jadran HN (Crna Gora), Sintez Kazan (Rusija), UZSC (Holandija), Akvakjara (Italija), Ešlingen (Nemačka), Vuljagmeni (Grčka).

Grupa B (Malta): Monpelje (Francuska), Mornar Split (Hrvatska), Primorac (Crna Gora), Valeta (Malta), Steaua (Rumunija).

Grupa C (Francuska): Posilipo (Italija), Kinef Kiriši (Rusija), Dafins Set (Francuska), Olimpik Nica (Francuska), Vajt Šarks Hanover (Nemačka).

Grupa D (Italija): Ligamuš (Gruzija), Vaspo 1898 Hanover (Nemačka), Savona (Italija), Vojvodina (Srbija), Dinamo Astrakhan (Rusija).

Turniri se igraju od 30. oktobra do 2 novembra (turnir u Grčkoj će zbog toga što učestvuje šest ekipa verovatno početi dan ranije).
Po dve najbolje plasirane ekipe iz svake grupe plasiraće se u četvrtfinale Kupa Evrope.