Partizan drugi na turniru u Kairu

PartizanKairoEkipa Partizana zauzela je drugo mesto na 24. Heliopolis kupu u Kairu.

Crno-beli su u Egipat otputovali bez juniorskih reprezentativaca i prvog trenera Vladimira Vujasinovića, koji su na kraćem odmoru posle Svetskog prvenstva u Kazahstanu, sa koga su se vratili sa zlatnom medaljom. Ekipu je sa klupe vodio Marko Bašić

Učestvovalo je pet timova, a crno-beli su drugo mesto osvojili sa tri pobede i jednim porazom. Na turniru je trijumfovao mađarski Senteš, sa maksimalnih 12 bodova.

U prvom kolu Partizan je pobedio domaći Heliopolis sa 13:6, u drugom izgubio od Senteša (10:8). U preostala dva kola Beograđani su bili bolji od nemačkog Potsdama (17:8) i mađarskog tima KŠI (19:15).

Čuvar mreže Partizana Dimitrije Rističević proglašen je za najboljeg golmana turnira.

Prvo kolo: Senteš – KŠI 13:6, Heliopolis – Partizan 6:13.
Drugo kolo: KŠI – Potsdam 14:9, Senteš  –  Partizan 10:8.
Treće kolo: Potsdam – Partizan 8:17, Senteš  – Heliopolis 10:8.
Četvrto kolo: Potsdam – Senteš 13:14, Helioplis  – KŠI 13:9.
Peto kolo: Partizan – KŠI 19:15, Potsdam  – Heliopolis 11:10

Plasman: Senteš 12, Partizan 9, Heliopolis 3, KŠI 3, Potsdam 3.