Srpski studenti osvojili zlato na Univerzijadi

Srpska studentska reprezentacija osvojila je zlatnu medalju na Univerzijadi u Kineskom Tajpehu.
Ekipa koju je sa klupe vodio Dejan Savić je dominirala tokom celog takmičenja, a u finalu je
deklarisala Rusiju sa 15:4.

Naš tim je bio favorit, ali svakako niko nije očekivao ovakav rezultat, pogotovo što je Rusija
na Univerzijadu došla u prilično jakom sastavu i uz Srbiju najviše pokazala na turniru u
Tajpehu.

Srbija je briljirala. Ravnopravno je bilo samo u prva četiri minuta da bi do kraja četvrtine
Vico, Ranđelović i Drašović najavili sjajnu partiju. U drugih osam minuta Srbija je bila
maestralna sa igračem više, svih pet pogodaka su pali u takvoj situaciji. Pogadjali su dva puta
Jakšić, Drašović, Rašović i Vasić.

Sve je bilo rešeno, ostatak je protekao u nastavku dominacije našeg tima. U trećoj četvrtini sa
dva gola se razigrao Subotić, upisali su se Strahinja Rašović i Radojević. Potpuno su se
predali Rusi pa je u poslednjoj četvrtini pobeda postala još ubedljviija golovima Stojanovića,
Vica i Radojevića.

Najbolji strelac Srbije Radomir Drašović (17 golova) je posle finala kazao:

– Presrećan sam i medaljom i načinom na koji smo došli do nje. Znali smo kako igraju Rusi,
odradili smo posao na najlepši način. Ova ekipa je pokazala da ima potencijal.

Srbija – Rusija 15:4 (3:0, 5:2, 4:2, 3:0)

Sudije: Marošvari (Mađarska) i Teksdo (Španija). Igrač više: Srbija 8 (8), Rusija:4 (3)

SRBIJA:Rističević, S.Rašović 1, V.Rašović 1, Ranđelović 1, Subotić 2, Vico 2, Drašović 2, Lazić, Jakšić 2, Radojević 2, Vasić 1, Stojanović 1, Dobožanov. Selektor: Savić.

RUSIJA:Kornjejev, Lazarev, Kopsev 1, Dereviankin, Sučkov, Harkov 1, Merkulov, Nagajev, Šeikin, Kolod 2, Balakirev, Šepeljev, Stašenko. Selektor: Jestignjejev.

Na putu do finala Srbija je nanizala šest pobeda – takmičenje u grupi: Južna Afrika 13:1,
Mađarska 8:4, Kanada 28:2. Osmina finala: Kineski Tajpeh 32:1, Četvrtfinale: Mađarska 9:7
polufinale: Francuska 10:3,