Termini i domaćini beogradskih kvalifikacija za Prvenstvo Srbije

Beogradske kvalifikacije za Prvenstvo Srbije za mlađe kategorije počele su minulog vikenda, prvim mečevima turnira za 15-godišnjake.

Većina ostalih turnira biće odigrana tokom maja. Određeni su termini i mesta odigravanja kvalifikacija za 12-godišnjake (2007. godište i mlađi), 14-godišnjake (2005. i mlađi) i 19-godišnjaka (2000. godište i mlađi), a uskoro će biti poznat i termin kvalifikacija za 17-godišnjake (2002. i mlađi)

Kategorija igrača rođenih 2007. i mlađih

Termin: 2 – 5. maj. Bazeni: SRC “Pinki” i Obrenovac

Prijavljene ekipe: Beograd, Crvena zvezda, Novi Beograd, Vukovi, Singidunum, Košutnjak, Taš, TENT, Zemun, Stari grad, Dorćol, Partizan 1, Partizan 2.
Plasman prve četiri ekipe u kvalifikacijama VSB za Kup Srbije (nosioci u žrebu): 1. Zemun 1, 2. Taš, 3. Partizan 1, 4. Beograd 1

Kategorija igrača rođenih 2005. godine i mlađih

Termin: 9 – 12. maj. Bazeni: SRC „Milan Gale Muškatirović“ i Obrenovac

Prijavljene ekipe: Beograd 1, Beograd 2, Crvena zvezda, Novi Beograd 11 april, Novi Beograd, Singidunum, Taš, TENT, Zemun, Stari grad, Partizan 1, Partizan 2, Banjica.
Plasman prve četiri ekipe u kvalifikacijama VSB za Kup Srbije (nosioci u žrebu): 1. Partizan 1, 2. Beograd 1 ,3. Zemun 1, 4. Novi Beograd 11 april

Kategorija igrača rođenih 2002. godine i mlađih

Termin i mesto odigravanja biće uskoro određeni

Prijavljene ekipe: Beograd, Crvena zvezda, Novi Beograd 11 april, Palilula, Zemun, Stari grad, Dorćol, Partizan 1, Partizan 2.
Plasman prve četiri ekipe u kvalifikacijama VSB za Kup Srbije (nosioci u žrebu): 1. Stari grad, 2. Partizan 1, 3. C. zvezda, 4. Novi Beograd 11 april

Kategorija igrača rođenih 2000. godine i mlađih

Termin: 7 – 9. jun. Bazen : SRC Banjica.

Prijavljene ekipe: Crvena zvezda, Palilula, Partizan, Stari grad, Banjica. Kup Srbije za ovu kategoriju nije igran

Žreb grupa biće održan u četvrtak 18. aprila.