Novobeograđani osvojili Kup Beograda za 11-godišnjake

Pioniri Novog Beograda 11. april osvojili su Kup Beograda za generaciju 2010. godište i mlađi.

Finalni turnir odigran je na bazenu u Obrenovcu. Srebro je pripalo Partizanu, trofej za treće mesto osvojio je TENT, a četvrto mesto zauzela je mešovita ekipa ŽVK Crvena zvezda (tim devojčica je pojačan sa trojicom dečaka).

Kup Beograda za 11-godišnjake je istorijski uspeh za VK Novi Beograd 11.april. Naime, trofej koji su osvojili dečaci rođeni 2010. i mlađi je prva zlatna medalja sa takmičenja iz sistema VSB i VSS za novobeogradski klub.

Novobeograđani su do pehara došli nanizavši šest ubedljivih pobeda (četiri  u preliminarnoj fazi i dva na finalnom turniru).

Novi Beograd je “Fajnal for” u Obrenovcu otvorio trijumfom nad  ŽVK Crvena zvezda (15:3).

U drugom meću prvog kola sastali su se TENT i Partizan. Partizan je sredinom treće četvrtine vodio 7:3, ali Obrenovčani su uspeli da nadoknade zaostatak, vrate se u meč, pa je posle četvrte četvrtine na semaforu pisalo 9:9. Pobednika su odlučili peterci. Partizan je bio uspešniji u penal seriji i zabeležio pobedu 13:12.

Partizan i Novi Beograd su se u poslednjem kolu borili za pobednički pehar. Novobeograđani su dominirali u ovom susretu i prvo mesto zadržali ubedljivim trijumfom – 23:7.

Meč koji je odlučivao o trećem mestu, duel TENT-a i ŽVK Crvena zvezda, je pružio više uzbuđenja. Obrenovčani i Zvezda su vodili izjednačenu borbu do 4:4. Obrenovčani su preuzeli kontrolu krajem prvog poluvremena, a u trećoj četvrtini stekli pet golova prednosti (10:5), što se pokazalo ključnim za konačan ishod (14:11).

Kup Beograda (2010), finalni turnir

Prvo kolo (nedelja, 18.april)
ŽVK Crvena zvezda – Novi Beograd 11. april 3:15 (0:7, 0:2, 1:4, 2:2)
TENT – Partizan 12:13 – peterci (0:3, 3:2, 1:3, 5:1, peterci3:4)

Drugo kolo (ponedeljak, 19. april)
Partizan – Novi Beograd 11.april 7:23 (4:6, 1:8, 1:5, 1:4)
TENT – ŽVK Crvena zvezda 14:11 (3:3, 5:2, 2:3, 4:3)

Rezultati preneti iz preliminarne faze: Novi Beograd 11.april – TENT 18:9, Partizan – ŽVK Crvena zvezda 10:5.

Konačan plasman

1.Novi Beograd 11.april 9
2 Partizan 5
3 TENT 4
4 ŽVK Crvena zvezda bez bodova.

Finalnim turnirom za igrače i igračice rođene 2010. i mlađe, završena je premijerna sezona Kupa Beograda. Vaterpolo savez Beograda je ovo takmičenje pokrenuo kako bi vaterpolistima iz generacja koje ove godine ne igraju u Kupu i Prvenstvu Srbije, dao šansu da se nadmeću sa svojim vršnjacima. Novo takmičenje je, na osnovu0 utisaka učesnika, pun pogodak.

Organizovan je Kup za tri generacije. Partizan je bio najbolji u takmičenju za 16-godišnjake (2005), a Zemunu je pripalo zlato u Kupu Beograda za igrače rođene 2007.i mlađe (14-godišnjaci). Jedino je VK Novi Beograd u sva tri takmičenja došao do pehara.

Opširnije o prethodnim takmičenjima:

-Kup Beograda 2021. za 14-godišnjake

-Kup Beograda 2021. za 16-godišnjake