Evropsko prvenstvo 2026.godine u Beogradu

Beograd će kroz četiri godine ponovo, po treći put biti domaćin Evropskog seniorskog prvenstva u vaterpolu.

Biro Evropske federacije vodenih sportova (LEN) na sastanku u Kaškaišu (Portugal) doneo je odluku da se Evropsko prvenstvo u vaterpolu 2026. godine održi u Beogradu, a dve godine ranije, 2024, domaćin će biti Tel Aviv.

U saopštenju se izražava zadovoljstvo što će glavni grad Srbije posle deset godina od spektakularnog takmičenja u Areni, ponovo biti domaćin velikog takmičenja. Beograd je prvi put bio domaćin 2006. na Tašmajdanu i Banjici, a 2016. se ovo takmičenje igralo u Areni, gde će biti održan i šampionat 2026. godine.

Na fInalnoj utakmici EP 2016 (Srbija je pobedila Crnu Goru), prisustvovalo je 18.437 gledalaca, što je i dalje rekordna poseta na jednom meču u istoriji vaterpola.

Srbiju su u Kaškaišu predstavljali predsednik saveza Viktor Jelenić i generalni sekretar Nemanja Marijan.

Foto:belgrade2016.rs/Facebook