Crvena zvezda izborila plasman u četvrtfinale Kupa Evrope

Naslovna fotografija: Dušan Vasić (Foto: Slobodan Sandić)

Vicešampion Srbije Crvena zvezda igraće u četvrtfinalu Kupa Evrope.

Crveno-beli su u revanšu osmine finala pobedili mađarski BVSC 12:9 (4:4, 3:2, 3:2, 2:1) i nadoknadili zaostatak od dva gola iz prvog susreta odigranog u Budimpešti (11:13).

Gol odluke postigao je Dušan Vasić četiri sekunde pre kraja.

Duel na bazenu “25.maj” je dobro počeo za crveno-bele, koji su brzo poveli sa 2:0, ali BVSC je odgovorio serijom od 3:0. Zvezda je u završnici prve četvrtine izjednačila, ali BVSC je u prvom napadu u drugom delu otišao na 5:4. Zvezda je uzvratila sa dva gola i sredinom druge četvrtine ponovo stekla prednost (6:5), a u  završnici treće deonice, crveno-beli su prvi put otišli na „+3“ pogotkom Marka Radovića (10:7). Međutim Mađari su odgovorili u sledećem napadu.

Posle toga, dugo nije bilo golova, a bi BVSC u 29.minutu smanjio zaostatak na jedan (9:10). Zvezda je propustila nekoliko šansi sa igračem više, ali Dušan Vasić nije pogrešio u situaciji sa dva igrača više za vođstvo od 11:9. Do poslednjeg zvuka sirene je preostao još minut i po. Mađarski tim je 35 sekundi pre kraja dobio igrača više, ali izgubio loptu i Zvezda je imala poslednjih 20 sekundi šanse da obezbedi prolaz pre izvođenja peteraca. I ostvarila e cilj. Duašn Vasić je četiri sekunde pre kraja šutem iz daljine postavio konačan rezultat. BVSC ništa nije mogao da uradi u preostalom vremenu.

Zvezda je igrala u sastavu: Mišović, Bursać, Danković, Marković 1, Subotić 2, Vasić 3, Gogov 1, Basara 1, Vukićević, Lukas 1, Milojević 1, Radovic 2, Ivanović. Trener: Filipović.

Uz Zvezdu, dalje su prošli i Jug, Špandau, Sabadelj, Steaua, Primorje, Savona i Vuljagmeni.