Žrebovi za evro takmičenja: Zvezda na Jug u četvrtfinalu Kupa Evrope; juniori Srbije u Grupi B na EP u Bugarskoj

Naslovna fotografija: Mišović i Basara, Crvena zvezda (Foto: Slobodan Sandić/VSS)

U Barseloni je danas održano nekoliko žrebova za evropske kupove i prvenstva Starog kontinenta za mlađe kategorije.

U žrebovima za evro kupove nalazilo se ime jednog srpskog kluba – Crvene zvezde, učesnika četvrtfinala Kupa Evrope.

Crveno-beli nisu imali previše sreće. Zvezda je dobila jednog od najtežih mogućih protivnika.

Crveno-beli, koji su eliminisali mađarski BVSC, će se u četvrtfinlu sastati sa dubrovačkim Jugom. Vicešampion Hrvatske je u osmini finala dva puta golom razlike pobedio Vašaš, osvajača Kupa Evrope minule sezone.

Prvi meč se igra u Dubrovniku 9. aprila, a revanš 27. aprila u Beogradu. Pobednik dvomeča Zvezda – Jug će se u polufinalu, na Fajnal foru (17. i 18. maj, domaćin još nije određen) će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela Sabadelja (pobednik Kupa Evrope 2022) i Steaue.

Kup Evrope za vaterpoliste

Četvrtfinale (6. i 27. april)

ČF1: Savona – Špandau
ČF2: Steaua – Sabadelj
ČF3: Jug – Crvena zvezda*
ČF4: Vuljagmeni – Primorje

*Meč Jug – Zvezda će se igrati 9. aprila

Finalni turnir (17. i 18. maj)

Pobednik ČF4 – Pobednik ČF1
Pobednik ČF2 – Pobednik ČF3

Zvezda u narednih mesec dana četiri puta igrati sa Jugom. Prvi susret je već u sredu na prvom turniru Premijer Regionalne grupe za plasman od 1. do 5. mesta, na bazenu „11.april“. Sem Zvezde i Juga, na turniru od 27. do 29. marta učestvuju i domaćin Novi Beograd, Jadran iz Splita i Jadran iz Herceg Novog. Drugi turnir igra se od 11. do 13. aprila u Splitu, gde će Novi Beograd i Zvezda ponovo igrati po tri meča protiv dva Jadrana i Juga. Pobednik grupe od 1. do 5. mesta će postati i šampion Regionalne lige, neće biti „Fajnal fora“.

Žreb za Evropsko juniorsko prvenstvo

Određeni su sastavi grupa Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina, koje će od 1. do 7. septembra biti održano u Burgasu (Bugarska).

Prvenstvo se, kao i svi evropski šampionati, igra po formatu dve Divizije. Srbija, aktuelni šampion Evrope, je žrebana u Grupu B Divizije 1 sa Grčko, Nemačkom i Italijom. Pobednik i drugoplasirani u grupi direktno idu u četvrtfinale, a trećeplasirani i četvrtoplasirani se u osmini finala ukrštaju sa prvoplasiranim i drugoplasiranim iz Grupe D Divizije 2.

Divizija 1

Grupa A: Hrvatska, Španija, Mađarska, Crna Gora
Grupa B: Grčka, Nemačka, Srbija, Italija

Divizija 2

Grupa C: Francuska, Holandia, Turska, Malta
Grupa D: Slovenija, Rumunija, Bugarska, Češka.

Evropsko prvenstvo za juniorke do 19 godina će biti održano u Zagrenu (24 – 31. avgust). Srbija neće učestvovati.